Dešrelės su karboksemetilceliulioze. Dedama „kiek reikia“

Nevartok.lt skaitytojas Valdas nusipirkęs dešros nusprendė paklausti ar ji verta vadintis aukščiausios rūšies gaminių.

„Norėčiau sužinoti, kuris iš ingredientų nurodytų  ant pakuotės nuotraukoje suteikia teisę į tokius skambius pavadinimus kaip „premium“ ir „aukščiausia rūšis“? Nežinau ar klausimas skirtas jums bet gamintojo, kuris taip elgiasi tikrai nesinori klausti“, – nevartok.lt rašo Valdas.

„Pagal Lietuvos standartą, kurį mėsos gaminiai skirstomi į rūšis ir nurodyti jų kokybės rodikliai, jei mėsos gaminių ženklinime yra užrašai “ekstra, prima, premium, liuks, aukščiausios klasės, delikatesinis (ė), puikus (i), auksinis (ė), lietuviškas (a), jie turi atitikti aukščiausiai rūšiai nustatytus kokybės rodiklius. Pagal pateiktą etiketę virtos dešrelės yra aukščiausios rūšies ir gali būti ženklinamos užrašu (pavadinimu) PREMIUM MINI“, – nevartok.lt sakė  VMVT Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vyriausioji specialistė valstybinė maisto produktų inspektorė Viktorija Septilkienė

Tačiau norėtųsi  klausti dėl priedų dešroje – karboksemetilceliuliozės ir cukrozės. Kas tai per priedai? Kokią funkciją dešroje atlieka rapsu aliejus???

„Dešrelių sudėties ne mėsos žaliavų sudėtinių dalių atliekamas funkcijas galima plačiau komentuoti tik išanalizavus jų receptūras ir sudėtinių dalių specifikacijas (pvz. prieskonių ar maisto priedų). Gali būti, kad nurodytos ne mėsos žaliavos pvz. rapsų aliejus, cukrozė ir kt. atlieka ne dešrelių gamybai reikalingas technologines funkcijas, o yra prieskonių ar jų mišinių sudėtinė dalis. Pagal klasifikaciją karboksemetilceliuliozė yra tirštiklis (E466) jį leidžiama naudoti pagal principą „kiek reikia“, o cukrozė – tai vertinys iš anglų kalbos, lietuvių kalboje turėtų būti naudojamas terminas sacharozė (abu šie terminai laikomi sinonimais – tai bendrinis cukraus pavadinimas)“, – nevartok.lt sakė Viktorija Septilkienė.

Tad kiek tos karboksemetilceliuliozės pridėta, suprasite (arba nesuprasite) paragavę dešros.

Dėkojame Valdui už informaciją ir nuotrauką.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (1)

  1. krm:

    Tuoj desroj rasime tepalo, anglies, medzio drozliu.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>