Dėmėtos kalakutienos kepenėlės privertė sunerimti

kepeneles„RIMI prekybos centre nusipirkau ARVI kalakutienos kepenėlių. Praplėšęs pakuotę pamačiau, kad kai kurios iš jų atrodo labai neestetiškai, išbertos kažkokiom dėmėm.

Teko išmesti. Įdomu ar tokias kepenėles galima valgyti, ar jas apskritai galima tiekti į prekybą?“, – nevartok.lt pasakojo Valdas.
„Skerdykloje skerdimo metu kiekviena skerdena ir vidaus organai yra įvertinami ir vet. gydytojas priima sprendimą veterinarinės inspekcijos metu dėl kiekvieno paukščio sveikatos stovio. Šiuo atveju skerdena ir jos subproduktai įvertinti kaip saugūs ir gauti iš sveiko paukščio. Kepenų išvaizda dėl nežymių kraujo dėmių galėjo atsirasti ir po skerdimo ar vėlesnio kepenų saugojimo metu.

Neaišku kiek laiko ir kokiomis sąlygomis jos saugotos, todėl apie pakitimų pobūdį tiksliau būtų galima spręsti atlikus histologinius tyrimus. Šios kepenys neturi užkrečiamoms ligoms būdingų pakitimų, todėl, manome, nekelia pavojaus žmonių sveikatai, bet vizualiai nėra atitinkančios standarto reikalavimams, neturi prekinės išvaizdos todėl jeigu šios kepenys turėjo minėtus pakitimus išsiuntimo iš įmonės metu, tokias kepenis įmonė turėjo nukreipti perdirbimui ir nepateikti prekybai“, – nevartok.lt sakė VMVT vyr. veterinarijos gydytojas-valstybinis veterinarijos inspektorius Jonas Stanius.

 

 

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (3)

 1. fuj šlykštu:

  Mane tai verčia sunerimti, kad žmonės savo noru perka pramoniniu būdu augintų gyvūlių subroduktus, ypač kepenis. Juk kepenys kaip kempinė sugeria visus nuodus, kuriuos gyvūnas gauna – pašarą su GMO, antibiotikus ir kt. Nenustebčiau, jeigu šitas kepenis valgantis žmogus turi sveikatos problemų, tokių kaip pvz aukštas kraujospūdis ir pan.

  • Nesvarbus:

   Neseniai as cia, atsitiktinai atsiverciau jusu puslapeli.
   Bet panasu, kad iki vakaro prisijuoksiu sociai. Gal net nervine diareja dings, aciu jums labai bus uz tai.
   1. GMO yra ne baubas, o tik ispustas reikalas.
   2. Antibiotikai, sito reiketu vengt.
   3. O kepeneles demetos del to, kad buvo plovimo aparato dugne.
   4. Ir manau svarbiausia ne visi zmones turi pinigeliu ir gali sau leist moket po15 Eu uz kilograma kalakutienos kepeneiu.

   P.S
   Tikrai neproteguoju masines gamybos atvirksciai as esu kitoje barikadu puseje. Bet bukime objektyvus, jei laikome save ismananciais savo sriti.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>