Daugėja pažeidimų, susijusių su prekyba nefasuotais maisto produktais

Pastaruoju metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, tikrindami Lietuvos prekybos centrus ir maisto produktų parduotuves, nustato ženkliai daugiau pažeidimų, susijusių su prekyba nefasuotais maisto produktais. Dėl to sulaukiama daugiau skundų bei paklausimu iš vartotojų.

Patikrinimų prekybos centruose metu inspektoriai vis dažniau nustatato atvejų, kai dėžės su nefasuotais sausainiais ar zefyrais sukraunamos tiesiog praėjimuose, tarp prekių lentynų, praeinantys pirkėjai už jų kliūva, perbraukia produktus paltų skvernais, rankinėmis ar pirkinių krepšiais. Kai kur dėžės su produktais būna sukrautos pažeidžiant prekių laikymo ir produktų kaimynystės reikalavimus, pavyzdžiui, šalia pramoninių prekių ir pan. Vartotojai taip pat neretai savitarnos skyriuose pasigenda įrankių nefasuotiems maisto produktams įsidėti, dažnai juos atstoja fasavimo maišeliai, kurie nėra tam pritaikyti ir gali turėti poveikį produktų saugai.

„Visa atsakomybė už maisto tvarkymą, produktų saugą, kokybę, higienos reikalavimų įgyvendinimą tenka maisto tvarkytojams. Prekybos centrų, parduotuvių atsakingi darbuotojai turi užtikrinti, kad savitarnos skyriuose būtų sudarytos tinkamos sąlygos prekiauti nefasuotais maisto produktais. Visiems suprantama ir aišku, kad tokie produktai negali būti kraunami bet kur praėjimuose, pateikiami vartotojams tiesiog neišpakuotose dėžėse ir pan. Juk net ir tokie ne greitai gendantys produktai, kaip sausainiai turi būti apsaugoti nuo aplinkos taršos,  taip pat ir nuo pro šalį einačių čiaudinčių, rankomis liečiančių ar juos paragauti mėgstančių piliečių. Pirkėjams turi būti pateikiami tik kokybiški, neužkrėsti, neužteršti produktai“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Aurelija Načienė.

Pasak specialistės, pirkėjai taip pat turėtų rodyti daugiau sąmoningumo – rinkdamiesi nefasuotus produktus (sausainius, bandeles ir kt), naudotis semtuvėliais, žnyplėmis, vienkartinėmis pirštinėmis. Dar viena, ypač žiemą aktuali problema – netinkama pirkinių krepšelių ir vežimėlių priežiūra. Dažnai nustatoma, kad pirkinių krepšeliai ir vežimėliai nešvarūs, nors prekybos centrų atstovai privalo užtikrinti, kad jie nuolat būtų prižiūrimi ir valomi.

Atsižvelgiant į fiksuojamus pažeidimus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kreipėsi į prekybos centrų atstovus, ragindama savitarnos skyriuose sugriežtinti prekybos kontrolę nefasuotais produktais bei užtikrinti prekių vežimėlių ir krepšelių švarą. Į tokius pažeidimus griežčiau reaguos ir patikrinimus atliekantys inspektoriai.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>