Besėkliai IKI arbūzai su sėklomis

„Pirkau Plungės IKI besėklį arbūzą. Prapjovus paaiškėjo, kad jis joks besėklis, arbūzas pilnas sėklų.  Žiauri apgaulė. Nusivyliau“, – savo apmaudo neslėpė Raimonda.

Arbūzai – vienas perkamiausių produktų vasarą. Besėkliai arbūzai naujas jaukas vartotojams. Ką būtina žinoti apie arbūzus, kokie reikalavimai jiems keliami?

Standartas arbūzams.

Šis standartas taikomas iš Citrullus lanatus (Thunb.) Matsum. ir Nakai veislės rūšių išaugintiems arbūzams, kurie tiekiami vartotojams švieži, išskyrus arbūzus, skirtus pramoniniam perdirbimui. Visų rūšių arbūzai turi būti nepažeisti, sveiki, produktai, kurie dėl puvimo arba gedimo yra netinkami vartoti, yra pašalinami, švarūs, be jokių matomų kitos kilmės medžiagų, faktiškai neturintys kenkėjų bei jų nesužaloti, tvirti ir pakankamai prinokę, minkštimo spalva ir skonis turi būti kaip pakankamai sunokusio vaisiaus, netrūkę, be neįprastos išorinės drėgmės, neturintys jokio pašalinio kvapo ir (arba) skonio.

Arbūzai turi būti pakankamai išsivystę ir tokios būklės, kad galėtų atlaikyti transportavimą ir paruošimą, bei  paskyrimo vietą pasiektų patenkinamos būklės.

Arbūzai rūšiuojami į dvi žemiau apibūdintas rūšis:

I rūšis

Šios rūšies arbūzai turi būti geros kokybės. Jie turi turėti tai veislei būdingas savybes. Tačiau gali būti leistini šie nežymūs trūkumai, jeigu jie nekenkia bendrai produkto išvaizdai, jo kokybei, išsilaikymo savybėms ir pateikimui pakuotėje nedideli formos trūkumai, nežymus žievės spalvos defektas, šviesi arbūzo žievės spalva toje vietoje, kur vaisius augdamas lietėsi su žeme, nėra laikoma defektu, nežymūs užgiję paviršiniai įskilimai, nežymūs žievės paviršiaus trūkumai, atsiradę dėl trinties ar kraunant, bendras pakitusios dalies plotas negali būti didesnis nei šešioliktoji vaisiaus dalis. Arbūzo vaiskotis negali būti ilgesnis nei 5 cm.

II rūšis

Šiai rūšiai priskiriami arbūzai, kurie negali būti priskirti I rūšiai, bet atitinka minimalius aukščiau nurodytus reikalavimus.

Kiekviena pakuotė, arba siunta, jei vaisiai pateikiami nepakuoti, turi būti vienalytė ir sudaryta tik iš tos pačios kilmės, rūšies ir kokybės arbūzų.

Matomoji pakuotės, arba siuntos, jei vaisiai pateikiami nepakuoti, turinio dalis turi atspindėti visą turinį.

Be to, I rūšies arbūzų turi būti vienoda forma ir žievės spalva.

Arbūzai turi būti supakuoti taip, kad produkcija būtų tinkamai apsaugota.

Pakuotėse arba siuntose, jei produkcija pateikiama nepakuota, neturi būti jokių pašalinės kilmės medžiagų.

Nesupakuoti vežami arbūzai turi būti izoliuoti nuo transporto priemonės grindų ir bortų tinkamomis apsauginėmis priemonėmis, kurios turi būti naujos ir švarios ir neturi suteikti vaisiams jokio neįprasto skonio ar kvapo.

Produkto kilmė

Nurodoma kilmės šalis ir pasirinktinai rajonas, kuriame produktai išauginti, arba nacionalinis, regioninis ar vietinis vietovardis.

Besėkliai arbūzai gali turėti neišsivysčiusių sėklų ir keletą subrendusių sėklų.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (9)

 1. J.:

  na kad visiskai seklu nebutu,rtai tikriausiai ir neimanoma..bet kad sis akivaizdziai ju maziau turi,tai iskart matosi

 2. aiste:

  na nejeugi nebera kuo skustis ????????? briedas kazkoks …

 3. sigute:

  Na is tikruju briedu briedas

 4. 🙂 atsimenu dar mokykloje per biologijos pamokas buvo pavyzdys apie žemės ūkio selekciją su arbūzais ir kad jie išsiskiria iš kitų savo žieve (galima pagooglinti: seedless watermelon), tai karts nuo karto pasiseka rasti tokį paprastų ir pigesnių arbūzų krūvose kažkaip įsimaišiusį 😀

 5. Romashkaxx:

  Ner ko tada zadeti beseklius, jei sieklu pilna.
  Be to nieko ju cia ne maziau-tiesiog dar baltos, kas reiskia, jog arbuzas ne iki galo isauges, bent jau skoniui tai itakoja.
  O komentarus raso tie patys IKI darbuotojai, matyt…

 6. J.:

  kokie IKI darbuotojai??skundas pripazinkim tikrai kvailas,negi nera kuo daugiau skustis,tik kazkokiom seklom..idiotizmas kazkoks

 7. Arbuzas:

  Man patinka labai arbūzai tad ir aš nusipirkau šio skanėsto vadinamo besėklio arbūzo, bet pamačiusi, kad jis su sėklomis nustebau:) Bet paragavus supratau, kad šias sėklas valgyti galima ir jos nesijaučia visai, tad reikia žmones daugiau informuoti apie tai ir problemos nematau:)

 8. VILDIS:

  skanūs arbūzai tie, su mažu kiekiu sėklų, kartais pasiseka nupirkti ir pigesnių iki parduotuvėse, akcijos metu…renkuosi arbūzą pastuksenęs,jei sklinda duslus garsas,didelė tikimybė,kad vaisius yra sunokęs…

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>