Baltijos menkių kepenėlės užterštos sveikatai pavojingais dioksinais. Paskelbtas griežtas draudimas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nustatė padidintas dioksino ir dioksino tipo polichlorintų bifenilų koncentracijas Lenkijoje pagamintuose konservuose „Menkių kepenėlės savo sultyse“ (gamintojas BK-Food Poland, PL 22081805WE) ir Lietuvoje pagamintuose konservuose „Natūralios menkių kepenėlės“ (gamintojas UAB „Provit Industrija“). Atsižvelgiant į Nacionalinio maisto ir veterinarijos instituto informaciją, uždrausta minėtus konservus realizuoti rinkoje ir nurodyta juos saugiai sunaikinti.

Laboratoriniais tyrimais nustatyta, kad lietuviškos kilmės konservuose teršalų kiekis sudaro 66.7 pg/g  ir atitinkamai lenkiškos kilmės konservuose – 48.5 pg/g. Didžiausia leistina dioksinų liekanų koncentracija žuvų kepenyse yra 25.0 pg/g drėgno svorio.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, dėl nuolat nustatomos padidintos dioksino ir dioksino tipo polichlorintų bifenilų koncentracijos Baltijos jūroje sugaunamose Baltijos menkių kepenyse, direktoriaus įsakymu uždraudžia tiekti žmonių maistui ar gyvūnų (išskyrus kailinius žvėrelius) šėrimui šios rūšies žuvų kepenis.

Nevartok.lt primena, kad dioksinai labai pavojingi sveikatai. Vartojant dioksinais užterštus produktus galima sulaukti rimtų sveikatos sutrikimų.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (1)

  1. Vilniaus Akropolyje sekmadienį pirkau lenkų gamybos, dar akcijinės buvo blyn. Kaip čia praslydo?

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>