Baimę varo lenkiški kiaušinių milteliai

Žiniasklaidos priemonėse pasirodžius informacijai, kad viena Lenkijos įmonė galėjo į rinką tiekti nesaugius kiaušinių miltelius, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sugriežtino visų iš kaimyninės šalies įvežamų kiaušinių miltelių kontrolę.

Atlikus neplaninį patikrinimą didmeninėje įmonėje, į Lietuvą įvežančioje lenkiškus kiaušinių miltelius,  UAB OVERLACK (Kajackiškės 9, Kazlų Rūdos sen.), Kazlų Rūdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai sulaikė ir nukreipė sunaikinti 300 kg kiaušinių miltelių (tiekėjas P.P.H. TRANS-MAT FOOD, Elk, Lenkija).

Patikrinimo metu nustatyta, kad sandėlyje saugoma kiaušinių miltelių siunta iš Lenkijos netinkamai paženklinta. Ženklinime nepateiktas kiaušinių gamintojo veterinarinis patvirtinimo numeris, nors  pagal galiojančius teisės aktus visi tiekiami į rinką gyvūniniai maisto produktai privalo būti paženklinti veterinariniu sveikumo arba identifikavimo ženklu. Nors Lenkijos įmonė P.P.H. TRANS-MAT FOOD nebuvo įpainiota į nesaugių kiaušinių miltelių skandalą kaimyninėje šalyje, tačiau paaiškėjo, kad savo veiklą vykdė nelegaliai – neturėjo kompetentingos Lenkijos veterinarijos tarnybos leidimo gyvūniniams produktams tvarkyti.

Kazlų Rūdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, remdamasi atlikto tyrimo išvadomis, uždraudė visą sandėlyje saugomą kiaušinių miltelių siuntą (300 kg) tiekti rinkai ir nukreipė ją sunaikinti į patvirtintą šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo įmonę.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>