Atliktas tyrimas dėl sprogusio „Alitos“ butelio

“Rimi pirkau „Alita Chardonnay“. Iš parduotuvės gėrimas nukeliavo tiesiai į barą. O antradienį sprogo. Gerai, kad sprogo bare, ir kad neišdaužė stiklo. Juk su vaikais žaidžiau visai prie pat.

O ir parduotuvėjė ši akcijinė prekė buvo išdėstyta prie praėjimo. O jei ten sprogtų? Gaila ir pinigų… Bet svarbiausia-kodėl gi taip įvyko? Ar įmanoma to išvengti?”, –nevartok.lt rašė su neeiline problema susidūrusi Nina.

VMVT atliko išsamų patikrinimą ir informavo apie patikrinimo rezultatus.

„Informuojame, kad pagal gautą pranešimą, alkoholinių gėrimų gamybos įmonėje „Alita“, buvo atliktas patikrinimas. Tikrinimo metu buvo įvertintos įmonės sandėlyje laikomos putojančio vyno ,,Alita Chardonnay“ partijos. Buvo atliktas naudojamų žaliavų, pakavimo medžiagų atsekamumas kelioms putojančio vyno ,,Alita Chardonnay“, pusiau sausas, partijoms, bei patikrinti pildomi savikontrolės dokumentai.

Technologinio proceso metu sudužusių, susprogusių butelių kiekis neviršijo leidžiamų normų. Įmonės laboratorijoje atliekami vidinio hidrostatinio slėgio tyrimai stiklo buteliams. Tyrimo rezultatai atitinka gamintojo (UAB „Kauno stiklas“) deklaruojamus rodiklius. Gaminio technologinio proceso pažeidimų nenustatyta. Įmonė įpareigota atlikti stiklo butelių vidinio hidrostatinio slėgio tyrimus nepriklausomoje laboratorijoje, apie tyrimo rezultatus informuoti Alytaus VMVT (atsakymo dar neturime). Skundo pagrįstumui nustatyti, buvo atrinktas gėrimo mėginys ir ištirtas Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute (Kairiūkščio g. 10, Vilnius).

Mėginyje tirti rodikliai atitiko teisės aktų reikalavimus.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų nuomone, butelis sprogti galėjo dėl netinkamų produkto laikymo ir transportavimo sąlygų, patirtų išorės smūgių pakrovimo-iškrovimo ir prekybos metu“, – nevartok.lt sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
Maisto skyriaus vedėjo pavaduotoja Inga Kaikarienė.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (2)

  1. Olia:

    Gert maziau reikia

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>