Sulaikyta beveik 20 tonų aruodiniais kenkėjais užkrėstų apelsinų iš Ispanijos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad sustabdyta ir neleista realizuoti Lietuvos rinkoje 19382 kg apelsinų siunta iš Ispanijos.

Joniškio rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami  maisto produktų valstybinę kontrolę, UAB „Šiaurės vilkas“ sandėlyje paėmė apelsinų mėginius laboratoriniam ištyrimui. Šiuos apelsinus įmonei tiekė R. O. S. INTERNATIONAL, S.L, Rio Ebro 6, Benahadux Almeria (Ispanija).

Atlikus laboratorinius tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, apelsinuose  rasti 42 negyvi aruodiniai kenkėjai.

Joniškio rajono VMVT  uždraudė rinkoje platinti nesaugų produktą ir įpareigojo UAB „Šiaurės vilkas“  saugiai sunaikinti siuntą. Pažymėtina, kad apelsinai rinkoje nebuvo išplatinti.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie nesaugius apelsinus pranešė Europos Komisijai Skubiųjų pranešimų apie nesaugius maisto produktus ir pašarus sistema RASFF.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>