Ar tokie ridikėliai tinkami maistui? Įvertinkite!

ridikeliai_maxima„MAXIMOJE pastebėjau patamsėjusius, apdžiuvusius ridikėlius. Buvo parduodami taikant akciją. Kodėl prekybos centruose trūksta šviežių daržovių, nors vasara jau įsibėgėja. Kodėl prekybininkai nuolat akcijuoja paskutines minutes gyvenančias daržoves, kurios turėtų keliauti į šiukšlių kibirą“, – nevartok.lt klausė Robertas.

„Kaip jau ne kartą teigėme, savo klientams stengiamės pasiūlyti šviežius, aukštos kokybės daržoves ir vaisius. Vienoje iš mūsų parduotuvių kliento nufotografuoti ridikėliai yra kokybiški ir tinkami vartoti. Ridikėliai nėra pažeisti, suvytę ir pageltę yra tik ridikėlių lapai, kurie nėra vartojami maistui. MAXIMA prekybos tinklas griežtai laikosi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimų, kuriuose nurodoma, kad vaisiai ir daržovės turi būti: nepažeisti, nesugedę, švarūs, be kenkėjų ar jų nepažeisti, be perteklinės išorinės drėgmės, be pašalinio kvapo ir (arba) skonio, pakankamai subrendę. Mūsų kokybės ekspertai patikrino parduotuvėje, kurioje klientas teigė nufotografavęs ridikėlius, šių daržovių kokybę. Pažeidimų nerado, daugiau klientų pastabų dėl ridikėlių kokybės taip pat nesame gavę. Tad išties belieka kliento atsiprašyti. Patikiname, šioje parduotuvėje sustiprinsime daržovių kokybės bei perrinkimo kontrolę, taip užtikrinant, kad mūsų siūlomos daržovės patenkintų klientų poreikius ir lūkesčius“, – nevartok.lt aiškino MAXIMA komunikacijos vadovė Renata Saulytė.

ridikeliai_maxima1Klausiame VMVT specialistų dėl daržovių kokybės ir joms keliamų reikalavimų. Ar vizualiai ką matome nuotraukoje galima laikyti kokybiškais ridikėliais, jie patamsėję, o kad gyvena paskutines minutes matoma pagal lapus. Ar galima prekiauti tokiais ridikėliais? Kaip baudžiami prekybos centrai, kurie prekiauja senomis, nešviežiomis ar supuvusiomis daržovėmis?

„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba supranta Jūsų susirūpinimą, tačiau iš atsiųstų nuotraukų sunku nuspręsti, ar daržovės šakniavaisio dalis yra kokybiška, nepažeista puvinio, ne suvytusi ir tinkama vartoti maistui, ar ne. Parduodamiems ridikėliams yra taikomi bendrieji kokybės reikalavimai, t.y. daržovės turi būti nepažeistos, nesugedusios, švarios, be kenkėjų ar jų nepažeistos, be perteklinės išorinės drėgmės, be pašalinio kvapo ir (arba) skonio, pakankamai subrendusios.
Visais prekybos etapais leidžiami tam tikri kiekvienos partijos vaisių ar daržovių neatitinkančių kokybės bei dydžio reikalavimams nuokrypiai: iki 10 % (pagal skaičių arba svorį) neatitinkančių būtiniausių reikalavimų. Iš šio leistino nuokrypio ne daugiau kaip 2 % produkto gali būti pažeisti puvinio.
Taigi, pagal galiojančius teisės aktus, net ir matant tam tikrus neatitikimus kokybės reikalavimams, vaisius ar daržoves dar galima parduoti, jei nekokybiškų daržovių svoris ar kiekis neviršija 10%.

ridikeliai_maxima2Ridikėlių lapai nėra laikomi valgoma, t.y. maistui skirta, daržovės dalimi, todėl kokybiniai reikalavimai lapams šiuo atveju nėra taikomi, nors žinoma pasitaiko atvejų, kad salotoms vartojami tiek ridikėlių šakniavaisiai, tiek ir jų lapai.
Apibendrinant galima patarti vartotojams, kad rinkdamiesi norimus vaisius ar daržoves jie visų prima turėtų vizualiai įvertinti jų kokybę ir prekinę išvaizdą, ir ne visuomet pasiduoti mažiausios kainos vilionėms.
Be to, vartotojai visuomet yra raginami apie matomus pažeidimus informuoti VMVT. Gautą pranešimą inspektoriai patikrins ir įvertins, ar prekybos centras nepiktnaudžiauja teisės aktuose numatyta išlyga kokybiniams reikalavimams, nes turės galimybę įvertinti visos produkcijos partijos, esančios prekybos centre, atitiktį kokybiniams reikalavimams.

Visos prekybos vietos, nepriklausomai at tai prekybos centrai, turgūs ar kt., užfiksavus pažeidimus baudžiamos pagal Administracinio teisės pažeidimų kodekse numatytas sankcijas“, – nevartok.lt pasakojo VMVT maisto skyriaus valstybinė maisto produktų inspektorė Aurelija Drumstienė.

 

 

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , , ,

Komentarai (3)

  1. nechamas:

    neskaniai atrodo oj neskaniai:(

  2. tA:

    nebevalgomi

  3. Anonimas:

    Jai lapus valgot o ne rodikus tai taip nevalgomi ,normalus žmones valgo rodikus ,o jai netinka tai nepirk

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>