Ant lietuvių stalo – pesticidais užteršti melionai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavus informacijos, kad Lietuvos rinkoje galėjo būti išplatinti nesaugių ispaniškų melionų partija, nedelsiant pradėtas skubus tyrimas.

Pranešimą apie nesaugių melionų partiją išplatino Olandijos atsakinga institucija. Jos pateiktoje informacijoje teigiama, kad ispaniškuose geltonuosiuose melionuose nustatyta pesticido karbofurano liekanų koncentracija, 3 kartus viršijo didžiausią leistiną kiekį. Nesaugių melionų partija buvo išplatinta ne tik Olandijoje, tačiau dalis vaisių parduota įmonėms Lietuvoje, Austrijoje, Vokietijoje, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Atsižvelgdama į gautą informaciją, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nedelsiant pradėjo tyrimą. Jo metu nustatyta, kad į Lietuvą 910 kg ispaniškų geltonųjų melionų partiją (iš viso 70 pak. po 13 kg, partijos Nr. 59463) įvežė ir rinkoje išplatino UAB ,,Citma” (Ragainės g. 82, Šiauliai).

Importuotojui – UAB „Citma“ uždrausta platinti minėtos partijos vaisius, nurodyta juos nedelsiant surinkti iš rinkos ir sunaikinti utilizavimo įmonėje.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (3)

 1. PoP:

  O arbuzai?

 2. VIRGINIJA:

  iki buvo tie melionai turbut akcija .nepirkau.o kaip persikai iki ir maximoj is ispanijos.gal irgi tokie

  • PoP:

   Nezinau del persiku,bet akcijiniai nektarinai buvo neblogi,tik kaip ir visur reikia pasirankioti is dezes

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>