„Alvas ir Ko“ pistacijos iš Irano užkrėstos aflatoksinais

pistacijosPanevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos inspektoriai, vykdydami maisto produktų, importuojamų iš trečiųjų šalių, kontrolę, UAB „Alvas ir Ko“ (Rėklių g. 1A, Panevėžys) patikrino pistacijų, importuotų iš Irano, partiją. Ištyrus laboratorijoje, nustatyta, kad pistacijose aflatoksinų koncentracija kelis kartus viršijo didžiausius leistinus kiekius.
UAB „Alvas ir Ko“ uždrausta platinti Lietuvos rinkoje nesaugias iranietiškas pistacijas ir nurodyta visą jų siuntą (25 t) saugiai sunaikinti. Apie atvejį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo Europos Komisiją Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.
Aflatoksinai – pelėsinių grybų išskiriama kancerogeninė medžiaga. Šie pelėsiai sparčiai dauginasi drėgnoje aplinkoje, kur pakankamai aukšta temperatūra ir netinkama ventiliacija. Aflatoksinais dažniausiai užteršiami netinkamai sandėliuojami grūdai, riešutai, pašarinės žaliavos ir pan.

VMVT informacija.

 

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>