Aludariai pabudo patys paragavę „rašaliuko“?

Aludariai nusprendė atšaukti Garbės kodeksą. Spėjama, kad didžiosios bendrovės pradės gaminti 8-9 laipsnių stiprumo alų. Oficiali priežastis – Konkurencijos tarybos įtarimai dėl kartelio, dėl nekonkuravimo. Neoficiali – tragiškai smukę alaus pardavimai ir jo vartojimas.  Aludariai to neslepia. Prekybos centruose nėra dienos, kad lietuviškam alui nebūtų taikomos akcijos.

Puse lūpų kalbama, kad keisti nuomonę dėl stipraus alaus privertė spirituoto vyno, liaudies vadinamo „rašaliuku“, gamintojai. Pavyzdžiui 0,5 litro „Pirklio“ vynelio kainuoja tik 2,69 Lt. Jo stiprumas net 15 laipsnių. Pakalbinome tokį vyną perkančius ir geriančius du vyrus.

„Užtenka dviejų buteliukų ir jau esi šiltas. O pagirioms užtenka ir vieno. Pigu ir skanu“, – nevartok.lt sakė Vovka (Vladimiras). Sergejus draugui antrino: „tikrai skanu, bet bėda, ka kitą dieną šonus skauda“. Ar pirktų vyrai stiprų pigų alų? „Pirktume“, – nedvejodami atsakė vyrukai ir pridūrė, kad dabar visi „nušoko“ nuo alaus ir geria „rašaliuką“.

Vienos alaus bendrovės vadybininkas sakė girdėjęs, kad aludariai patys išbandė spirituotą vyną stengdamiesi suvokti kiek jo reikia išgerti norint apsvaigti. Pasirodo nedaug. Tad beveik neabejojama, kad į prekybos centrų lentynas jau greitai sugrįš stiprus alus.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (1)

  1. nilton:

    mano nuomone reiketu drausti tokios konsistencijos vyna ir alu kurio stiprumas daugiau negu 7 laipsniai

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>