Aliejus – ne vaistas

Prieššventinis laikas – intensyvus dovanų ieškojimo metas, todėl prekybininkai irgi nesnaudžia stengdamiesi įpiršti savo prekes. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, vykdydama maisto reklamos kontrolę, nustatė, kad žurnale ,,Prie kavos + super TV” skleidžiama reklama apie šalto spaudimo aliejus, kurie pristatomi kaip „Sveikiausia dovana Kalėdoms“. Aliejai siūlomi įsigyti kaip vaistiniai preparatai nuo daugelio ligų. Minėtoje reklamoje pateikta nuoroda, kad daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje.

Nors reklamuojant maisto produktus, draudžiama jiems priskirti žmogaus ligų gydymo ar profilaktikos savybes, tačiau linų sėmenų aliejus reklamuojamas kaip produktas, užtikrinantis, jog kraujagyslėse nesusidarys trombai ir kad gali būti vartojamas onkologiniams susirgimams gydyti. Moliūgų aliejus reklamuojamas kaip gerinantis kepenų ir tulžies veiklą, stabdantis uždegiminius procesus, gydantis tulžies pūslės akmenligę, virusinį hepatitą ir t. t.. Žemės riešutų aliejus pateikiamas kaip profilaktinė priemonė nuo išsėtinės sklerozės ir Alzheimerio ligos, o saulėgrąžų aliejus – kaip profilaktinė priemonė nuo infekcinių ir onkologinių ligų. Judros aliejus pristatomas kaip veiksmingai gydantis prostatitą ir prostatos adenomą.

,,Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuolat primena ir pabrėžia, kad reklamuojant maisto produktus, draudžiama jiems priskirti sveikatinančias savybes. Vartotojams peršama nuomonė, kad minėti aliejai gali padėti visų išvardintų susirgimų atvejais, tačiau žmonėms teks nusivilti nesulaukus reklamoje skelbiamo poveikio, jie bus paprasčiausiai suklaidinti. Tik vaistai dėl savo farmakologinio poveikio gali būti vartojami siekiant atkurti ar koreguoti žmogaus fiziologines funkcijas, gydyti ligas, todėl minėtus teiginius draudžiama naudoti maisto reklamoje”, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybois Maisto skyriaus vedėja Aušra Išarienė.

Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo tyrimą dėl galimo Reklamos įstatymo 14 straipsnio pažeidimo. Nustatyta, kad UAB „Baski“ (Kovo 11-osios g. 90A-62, Kaunas) interneto svetainėje tyrasaliejus.lt vykdo elektroninę prekybą ir reklamuoja aliejus neužsiregistravusi kaip maisto tvarkymo subjektas.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (3)

  1. Danute:

    Na nesutinku, kad aliejai kenkia zmogaus sveiktai, mano manymu vaistai taipogi nieko gero neduoda, o pirkimas vaistu baisus..kiek zinau is spaudos vaistai tik numalsina liga , o visos kitos priemones tame tarpe ir aliejai protingai naudojant, gali suteikti gera poveiki zmogaus sveikatai, kad ir masazai su zemes riesutu aliejumi tikrai padeda sanariams(isbandytas metodas). Linkiu visiems geru N. Metu.

  2. žmogus:

    vaistai nuima simptomą,o maistas leidžia išlikti sveikam. Ir nereikia mums pasakų sekti.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>