Alaus TAURAS „Ekstra“ stiprumas užrašomas lyg „iš lubų“ (papildyta!)

„Nesuprantu, kaip darykla „TAURAS“ gamina „Ekstra“ alų, jei jo stiprumas visur skirtingas: skardinėje 5 procentai alkoholio tūrio, ant pilstomo alaus bačkos skelbiamas stiprumas 5,4 procentai alkoholio tūrio, o ant pilstomo bare alaus krano – 5,2 procentai alkoholio tūrio. Toks įspūdis, kad stiprumas užrašomas „iš lubų“, – nevartok.lt dėmesį atkreipė Tadas.

Nevartok.lt kreipėsi į „Kalnapilio – Tauro“ daryklą prašydamas paaiškinti nuo ko gi priklauso alaus stiprumas. Pasirodė, kad paprastas klausimas ne toks jau paprastas. Biuro Vilniuje darbuotoja teigė negalinti nieko paaiškinti ir pasiūlė skambinti į Panevėžyje esančią daryklą gamybos vadovei. Pastaroji išgirdusi klausimą apie alaus stiprumą suglumo ir pasiūlė skambinti laboratorijos vadovei Almai Kuzelienei.

„Skardoje, PET buteliuose „Ekstra“ alaus stiprumas 5 procentai alk. tūrio, o pilstomo alaus bačkose stiprumas 5,4 procentai alk. tūrio. Pagal Žemės ūkio ministerijos techninį reglamentą paklaida gali būti 0,5. Stipresniam alui leidžiama dar didesnė paklaida. Dėl nurodyto jūsų stiprumo ant alaus krano ( 5,2 procentai alk. tūrio) turėčiau pasiaiškinti. Apie tokį stiprumą neteko girdėti. Gal galėtumėte atsiųsti nuotraukas?“, – nevartok.lt sakė daryklos laboratorijos vadovė Alma Kuzelienė.

Nevartok.lt daryklai išsiuntė nuotraukas. „2012 m. gegužės gale UAB „Kalnapilio-Tauro grupė“ atsižvelgdama į vartotojų poreikius pakeitė „Tauro Ekstra“ alaus receptą, todėl pakito ir šio alaus stiprumas: iki tol buvęs 5,4% stiprumo„Tauro Ekstra“ tapo 5,0% alumi. Barams šiuo metu parduodamos paskutinės „Tauro Ekstra“ 5,4% alaus statinės ir netrukus, kaip ir kitose pakuotėse (stiklo butelyje, skardinėje ir PET butelyje), bus pradėtas tiekti 5,0% alus. 5,2% stiprumo „Tauro Ekstra“ jau kelis metus klientams neparduodamas, tad lipduką ant pilstymo bokšto su 5,2% stiprumu vertiname, kaip pavienį atvejį, kuomet per klaidą lipdukas nebuvo pakeistas. Maloniai prašome informuoti, kuriame bare užfiksuotas šis lipdukas, kad galėtume jį pakeisti“, – nevartok.lt teigė bendrovės atstovė Rasa Kazėnaitė.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (4)

  1. stepas:

    pamanykit…

  2. XXX:

    Kas gali gerti alu is milteliu. skiedzia vandeniu misini del to ir stiprumas sokineja.

  3. je:

    Tauras vinintelis alus kurio nepripazistu!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>