Agurkai iš Ispanijos tiriami, dėl pomidorų informacija nutylima

Vokietijoje oficialiai patvirtinti 10 E. coli protrūkių atvejų,  bendras užsikrėtusiųjų skaičius – 276, Švedijoje – 25 atvejai (iš jų 14 su patvirtintais hemoraginio enterito požymiais), Danijoje – 7 atvejai (iš jų 3 su patvirtintais hemoraginio enterito požymiais), Jungtinėje Karalystėje – 3 atvejai (iš jų 2 su patvirtintais hemoraginio enterito požymiais), Olandijoje – 7 atvejai (iš jų 4 su patvirtintais hemoraginio enterito požymiais), Austrijoje – 2 atvejai, Prancūzijoje – 6 atvejai.  Užsikrėtusių žmonių amžius svyruoja nuo 45 iki 70 metų amžiaus. Daugelis šių užsikrėtusių žmonių lankėsi Vokietijoje (ne visi dar apklausti).

Vokietijos kompetentinga institucija šiandien telekonferencijos metu pranešė, kad yra nustatyta, kad didžioji dalis susirgusių žmonių užsikrėtė valgydami Mc‘Donalds restoranuose Hamburgo oro uostuose.

Vokietijoje per 3 dienas buvo paimta daugiau kaip 500 įvairios maisto produkcijos (pieno produktai, vanduo, mėsa, daržovės) mėginių. Visi tyrimo rezultatai neigiami. Tyrimas tęsiamas.

VMVT informuoja, kad šiuo metu Lietuvos rinkoje daugiausia agurkų yra iš Lenkijos ir Lietuvos; nedidelė dalis iš Olandijos, Ispanijos.

Norfa prekiavo pomidorais iš Ispanijos ir jiems taikė nuolaidą

UAB „Rivona“ iš Ispanijos įsivežė 20,8 t ilgavaisių agurkų,  22 t pomidorų, 11,500 vnt. „Iceberg“ salotų. Visa produkcija sustabdyta, paimti mėginiai tyrimams.

Iš viso šiuo metu iš rinkos atrinkti ir ištirti 9 mėginiai: agurkų, (kilmės šalis- Lietuva, Lenkija); pomidorų  (kilmės šalis- Olandija); salotų (kilmės šalis- Ispanija, Olandija). Šių tyrimų rezultatai neigiami.

Sekmadienį kai jau buvo paskelbta, kad ispaniškos daržovės gali kelti grėsmę, NORFOJE buvo prekiaujama ne tik agurkais. NORFA siūlė pomidorus iš Ispanijos regiono, kuriame kaip įtariama kilo mirtinas pavojus dėl agurkų.

NORFA prekiavo ne pačios geriausios kokybės pomidorais iš Almerijos ir jiems skelbė akciją – 2.99 Lt už kilogramą.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba skelbia sekanti ir tikrinanti visas daržoves iš Ispanijos.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>