„Rokiškio sūris“ rimtai įklimpo – milijoninė bauda ir prastėjanti pieno kokybė

„Rokiškio sūris“ pasiklydo verslo labirintuose – išdavė sąžiningos konkurencijos principus. Nuo to jau nukentėjo pieno produktų vartotojai. Bendrovei skirta 1 649 600 Lt bauda ne tik už Konkurencijos įstatymo pažeidimą, bet ir už nepagrįstus prieštaravimus. Už tokį išsišokimą bauda buvo padvigubinta.

Įsivėlęs į ginčus su Konkurencijos taryba „Rokiškio sūris“ pateko ir į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos akiratį. Konstatuota, kad bendrovės superkamas pienas yra labai prastos kokybės. Todėl įmonei jau ne kartą išsakyti priekaištai, kad būtų imtasi priemonių dėl superkamo pieno kokybės. Deja, į tai numota ranka. Vartotojai pastebi, kad pasikeitė ir kai kurių įmonės gaminamų produktų skonis. O tai visuomet priklauso tik nuo pieno kokybės.

„Nežinau, iš kokio pieno „Rokiškio sūris“ gamina kefyrą. Dabartinio skonio produkto mūsų šeima nebegeria“, – teigė neseniai nevartok.lt skundęsis kaunietis Vitalijus.

Kol kas neaišku, kaip ši milžiniška bauda paveiks „Rokiškio sūrio“ veiklą ir jos gaminamų produktų kokybę.

Priminsime, kad Konkurencijos taryba nepakeitė anksčiau priimto nutarimo išvadų dėl pažeidimo pieno perdirbimo rinkoje. Šiuo nutarimu Konkurencijos taryba buvo konstatavusi, kad AB „Rokiškio sūris“ ir UAB „Marijampolės pieno konservai“ kartu su kitomis Lietuvos pieno perdirbimo įmonėmis per Lietuvos pienininkų asociaciją „Pieno centras“ keitėsi konfidencialaus pobūdžio informacija apie žalio pieno supirkimo kiekius, taip pat apie atitinkamų pieno produktų gamybą bei pardavimus.

Šiais veiksmais ūkio subjektai apribojo savo veiksmų nepriklausomumą, jį pakeisdami tarpusavio veiksmų koordinavimu, kas leido stebėti bei tuo pačiu kontroliuoti vienas kito elgesį pieno supirkimo ir pieno produktų rinkose. Tokie ūkio subjektų veiksmai, kaip yra pažymėjusi Konkurencijos taryba, leido jiems planuoti atitinkamus žalio pieno pirkimus iš pieno gamintojų ar tiekėjų, siekiant išlaikyti stabilias rinkos dalis ir apriboti informacijos mainuose nedalyvavusių konkurentų, o taip pat potencialių konkurentų galimybes veikti atitinkamose rinkose ar į jas patekti. Atsižvelgus į tai, tokie AB „Rokiškio sūris“ ir UAB „Marijampolės pieno konservai“ veiksmai įvertinti kaip ribojantys konkurenciją bei darantys žalą minėtų produktų vartotojams.

Už Konkurencijos įstatymo pažeidimą skirdama baudas septynioms bendrovėms, Konkurencijos taryba AB „Rokiškio sūris“ buvo pritaikiusi atsakomybę lengvinančią aplinkybę už pažeidimo pripažinimą bei sumažinusi skirtą baudą. Deja bendrovė, skirtingai nei priimant ankstesnį sprendimą, pakeitė savo poziciją – pažeidimo nepripažįsta. Įvertinusi tai, Konkurencijos taryba AB „Rokiškio sūris“ nutarė skirti 1 649 600 Lt baudą (anksčiau buvo skirta 824 800 Lt), UAB „Marijampolės pieno konservai“ palikta ankstesnė – 256 500 Lt bauda.

Primename, kad už Konkurencijos įstatymo pažeidimą 2008 m. kitoms bendrovėms buvo skirtos tokios baudos: AB „Pieno žvaigždės“ – 865 900 Lt, AB „Vilkyškių pieninė“- 183 800 Lt, AB „Kelmės pieninė“- 76 300 Lt, UAB „Kelmės pieno centras“- 21 700 Lt ir UAB „Modest“ – 7 000 Lt. Šios bendrovės Konkurencijos tarybos nutarimo neginčijo ir paskirtas baudas sumokėjo į valstybės biudžetą.

Papildomą tyrimą Konkurencijos taryba atliko vykdydama Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (10)

 1. zvaigzde:

  viskas pasidare ziauriai neskanu. Nezinau i ka jie orientuojasi. Galejo skirti ir didesne bauda, tada gal susirupintu kokybe.O labiausiai mane nervina, kad jie bando pirkejus mulkinti – supila piena i pakeli, kur nera litro, o pakelio dydis kaip litrinio, o ten pieno truksta simta gramu.

 2. Povilas:

  Dabar dažniausiai perku Rimi jogurtus (Alpenrose ir tuos kitus tiesiog su Rimi ženklu ant indelio). Kokybė tikrai gera, o ir kaina nebloga (2.59 lt už 400g indelį). Ypač patinka tas su riešutais ir duona bei baltas su persikai ir marakujomis. Įdomu kas gamintojas, bet turbūt ne Rokiškio pienas 🙂

 3. Asasas:

  Tai kaip čia taip susimovė 🙂
  O aš nusipirkau lyg tyčia to kefyro… Ir skonis pasirodė normalus, toks kaip ir seniau… Visad pirkdavau jų kefyrą. Gal koks nekoks pasitaikė, tam piktam vartotojui 🙂 Na pagedęs koks…
  O dėl konkurencijos, tai jo… Daug kas taip daro :)) Aš net neabejoju.

 4. derr:

  buvom nusipirke piena, tai skonis slykstus buvo, nesu gerus tokio neskanaus pieno

 5. o as pirkau Namine Rokiskio varske mazame pakelyje, galiojimas dar buvo kokios 4 dienos, atsinesus namo ir atidarius pakeli, idejus i inda pajutau kazkoki rugsties kvapa, savaime suprantama varke buvo aprugusi.Tai vat ir neaisku kodel, ar ji buvo laikoma :

  o as pirkau Namine Rokiskio varske mazame pakelyje, galiojimas dar buvo kokios 4 dienos, atsinesus namo ir atidarius pakeli, idejus i inda pajutau kazkoki rugsties kvapa, savaime suprantama varke buvo aprugusi.Tai vat ir neaisku kodel, ar ji buvo laikoma parduotuveje kokiu netinkamu budum todel aprugusi , ar priezastis del suprastejusios pieno kokybes. Kazkaip Rokiskio pieno produktus laikiau visuomet geresniais produktais nei kitu .bus proga susimastyti ar sia produkcija vartoti toliau.

 6. ttt:

  Pirkau ju grietines tai kvapas keistokas buvo, ragaut neisdisau sakau dar apsividuriuosiu :)))

 7. Zita:

  Seniai reikėjo ta tema iškelti.Čia gal Rokiškis pirmasis įkliuvo.Bet jų produkcija klaiki, vaikai nevalgo, o maža katytė net prie pieno neina.Kvapas nesijaučia, nesutinku su kitais rašančiais, bet skonis tikrai blogas.

 8. Adas:

  Kas tiesa tai tiesa. Si imone didina kainas. O jos produktu kokybe pasidare prasta. Jau nebeperku. Ir jums siulyciau nebepirkti sios imones priodukcijos. Uzteks daryti iz zmoniu klaunus.

 9. Virginija:

  Sveiki,
  Nusivyliau Naminis pienas kokybe. Jei dar pries menesi, galedavau laisvai suplakti pieno putą, tai dabar net nesuputoja, ir isvaizda lyg piltum vandenį. Gal cia pries ivedant eurą sugalvojo pataupyti. Įdomu, kaip daznai tikrinama sios imones produkcijos kokybe. Reiketų dazniau, daugiau į biudzetą pinigų surinktume.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>