„Naujosios Rūtos“ saldainiai „Meška šiaurėje“ su kirmėlių užtaisu (papildyta – „Naujosios rūtos“ komentaras)

Išlukštenus saldainius, paaiškėjo, kad jie apgraužti kirmėlių. Anželikos iš Vilniaus nuotrauka

Anželika iš Vilniaus nevartok.lt atsiuntė saldainių „Meška šiaurėje“ nuotrauką:

„pirkau saldainius Maximoje, jiems buvo taikoma akcija. Blogiausia ir šlyksciausia tai, kad iš vakaro, tamsoje suvalgiau su arbata tokius 3 saldainius. Nebuvo minties apziūrėti. Kitą dieną norėdama duoti vaikui pamačiau „staigmeną“. Vaikas jų negavo, puolė į ašaras ir nesuprato, kodėl žadėjau duoti saldainį, o paskui jį atėmiau. Jokie paaiškinimai 2,5 metų vaikui nesuprantami, jam tik aisku, kad žadėtas saldainis išmestas.

Nufotografavusi saldainius išmečiau juos iškart, kad kirmeles „po namus neišsibėgiotų“. Patikrinau visus saldainius, pamačiau, kad visi tokie patys“, – neslėpė apmaudo Anželika.

„Naujosios Rūtos“ marketingo skyriaus viršininkas Aivaras Vyšniauskas pripažino, kad su saldainiais „kažkais ne taip“: „mes įmonėje bandome išsiaiškinti iš kur atsirado tos kirmėlaitės. Atsakymų kol kas neturime. Saldainiuose „Meška šiaurėje“ naudojama arachiso riešutų masė. Ji būna termiškai apdorota ir joje kirmėlių neturėtų būti. Kalbėsime ir su vartotoja (Anželika), išsiaiškinę visas aplinkybes, pateiksime savo komentarą“.

Vilnietė tikisi, kad „Naujoji Rūta“, paaiškins vartotojams, iš kur saldainiuose kirmėlės. „Dėkoju,  už rūpinimąsi. Nemaloni situacija. Šių saldainių jau nebepirksiu išvis, arba laaaabai ilgai, nors jie buvo vieni megstamiausių“, – nevartok.lt teigė moteris.

Tris dienas su atsakymu delsę “Naujoji rūta” vadovai nebepripažįsta, kad su saldainiais “kažkas ne taip”. Juos papiktino nevartok.lt pastangos apginti vartotoją Anželiką.

„Vertinant Jūsų interneto tinklapyje pateiktą informaciją dėl nekokybiškų saldainių „Meška šiaurėje“ visų pirma prašome išimti informaciją, kurios Jums nepateikėme – patvirtinimas, kad su saldainiais „kažkas ne taip“ Jums nebuvo pateiktas. Patvirtinti negalėjome, neturėdami šių saldainių pavyzdžių. Be to, Jus informavome, kad savo oficialų paaiškinimą pateiksime raštu, išsiaiškinę visas aplinkybes.“ – tvirtino marketingo skyriaus viršininkas Aivaras Vyšniauskas.

„Naujosios rūtos“ atstovo teigimu, kirmėlės galėjo atsirasti dėl pačios vartotojos kaltės.

„Saldainiai „Meška šiaurėje“ mūsų įmonėje gaminami iš žaliavų, kurios pieš jas naudojant gamybai yra nuodugniai patikrinamos. Be to, visos žaliavos yra termiškai apdorojamos, tad jokio užterštumo nėra ir negali būti. Taip pat siekiant apsidrausti, pavyzdžius iš kiekvienos gamybos partijos įmonė pasilieka pas save ir saugo juos visą produkcijos tinkamumo vartoti terminą, kad periodiškai galėtų įvertinti jų kokybę. Patikrinus visus įmonėje saugomus saldainių „Meška šiaurėje“ pavyzdžius, jokio užterštumo kenkėjais nenustatyta. Dėl šios priežasties tvirtai galime teigti, kad saldainiai rinkai buvo pateikti nepriekaištingos kokybės,“ – aiškina marketingo skyriaus viršininkas.

„Nuo saldainių pirkimo praėjo 3 savaitės. Juos laikant netinkamose sąlygose tokį laikotarpį, yra galimybė minėtam užterštumui atsirasti ne dėl gamintojo ar prekybos tinklo kaltės,“ – tvirtina marketingo skyriaus viršininkas Aivaras Vyšniauskas.

Priminsime, kad vartotojai ir anksčiau skundėsi dėl “Naujosios rūtos” saldainiuose aptinkamų kenkėjų.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (9)

 1. zauliuz:

  a tai neismest ir palaikyt maisiuki sandariai kaip irodyma? viena fotke numesta, sunku tu kirmeliu ten iziuret

 2. Povilas:

  Kokybės kontrolė čiulpia arba apskritai neegzistuoja. Štai ir paaiškinimas. O žmones iš turgaus varo už antisanitarines pardavimo/ga,mybos vietas.

  Jei žmonės pamatytų kas dedasi kai kuriose didelėse ir mažesnėse gamyklose … Daugiau nevalgytų niekada.

 3. pergale:

  matosi, kad kirmeles greiciausiai padejo kiausinelius saldainiuose.sokoladas visas isvagotas, nutrupejes.Taip visada buna su riesutais, kai juos apgrauzia kirmeles.galima tik speti, kag gamintojas naudoja prasta pigia normaliai neapdorota zaliava. Uzuojauta moteriskei 🙁

 4. mama:

  as net nezinojau, kad sio gamintojo saldainiais is griliazo taip pat buvo rasti su kirmelem.Delfi rase.Geda gamintojui

 5. Pavlo:

  Idomu ar nustate kas ten per kirmeles buvo, ar zmogui nepavojingos ?

 6. Šie saldainiai jau ne pirmą kartą su kirmėlaitėmis. Kai pamačiau šiuos saldainių gyventojus, atsižegnojau juos pirkti, nors ir man jie buvo patys „mylimiausi“ saldainiai.

 7. saulė:

  manau,kad n.ruta turetu sunerimti, jau ne vienas straipsnis parasytas apie siuos saldainius ir kirmeles, nemanau, kad toks sutapimas, jog tiek vartotoju netinkamai laiko saldainius ir del ju kaltes tie kirminai atsiranda.„Nuo saldainių pirkimo praėjo 3 savaitės. Juos laikant netinkamose sąlygose tokį laikotarpį, yra galimybė minėtam užterštumui atsirasti ne dėl gamintojo ar prekybos tinklo kaltės,” – tvirtina marketingo skyriaus viršininkas Aivaras Vyšniauskas.

  Po tokiu straipsniu as is vis neketinu pirkti jokių Naujosios rutos saldainių.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>