„Maximoje“ nesusitvarko – rasta netinkamai paženklinta produkcija

Nevartok.lt pradėjus akciją dėl netinkamo ženklinimo, daugelyje prekybos tinklų nebeliko netinkamai paženklintų produktų. Ant gėrimų ir sirupų, kuriuose yra tam tikri dažikliai atsirado ženklai, kad jie gali neigiamai paveikti vaikų aktyvumą ir dėmesį. Po nevartok.lt pranešimų susitvarkė „IKI“, „RIMI“ ir netgi dažnai kritikuojama „Norfa“.

Deja po nevartok.lt vizito į regionus paaiškėjo, kad situacija nėra ideali. Pvz. Molėtuose „Maxima“ prekiavo tiekėjo UAB „Sangaida“ sirupu, kuris buvo netinkamai paženklintas. Įmonės tiekiami produktai be būtino ženklinimo aptikti beveik visuose prekybos tinkluose. Operatyviai sureagavę Molėtų VMVT specialistai atliko patikrinimą „Maxima“ prekybos centre.

,,Žaliųjų mėtų" sirupo etiketėje nurodytas dažiklis E102, bet nėra prierašo, kad produktas gali neigiamai paveikti vaikų aktyvumą ir dėmesį

„Patikrinimo metu rasta ,,Žaliųjų mėtų“ sirupo 5 vnt. (tiekėjas UAB,,Sangaida“), kurio etiketėje nurodytas dažiklis E102, bet nėra prierašo, kad gali neigiamai paveikti vaikų aktyvumą ir dėmesį. Papildomai patikrinus ir kitus maisto produktus rastos neteisingai paženklintos ,,Braškės švelniame sirupe“ (kilmės šalis Kinija), 20 vnt. Šio produkto etiketėje paženklintas maisto priedas E124, be būtino prierašo“, – atlikęs patikrinimą konstatavo Molėtų raj.VMVT vyriausiasis gydytojas higienistas – maisto produktų inspektorius Vygantas Dirma.

Už šiuos pažeidimus surašytas patikrinimo aktas, kuriame nurodyta pateikti trūkumų pašalinimo programą. Šie maisto produktai pašalinti iš prekybos salės patikrinimo metu.

Dėkojame Molėtų VMVT už operatyvumą.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>