„Maximoje“ – milžiniškas kiekis agurkų su itin pavojingais pesticidais

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad UAB „Maxima LT“ uždrausta realizuoti rinkoje 21 384 kg ispaniškų ilgavaisių agurkų ir nurodyta  minėtą siuntą skubiai surinkti iš rinkos ir saugiai sunaikinti.

Kupiškio rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos maisto produktų inspektoriai, prekybos centre „Maxima“ (Gedimino g. 53, Kupiškis) atrinko ispaniškų ilgavaisių agurkų, išaugintų po danga, mėginius.

Atlikus tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, nustatyta, kad  agurkuose pesticido dichlorvoso, įtraukto į „pavojingų“ biocidų sąrašą, koncentracija 2,5 karto viršija didžiausią leidžiamą koncentraciją. Pesticido koncentracija agurkuose sudarė 0,05±0,025 mg/kg, tuo tarpu kai didžiausia leistina norma – 0,01 mg/kg.

Remiantis Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto pateikta laboratorinių tyrimų išvada, minėti agurkai yra nesaugūs ir netinkami vartoti. Todėl UAB „Maxima LT“ įpareigota minėtą ilgavaisių agurkų siuntą skubiai surinkti iš rinkos ir saugiai sunaikinti.

Nevartok.lt pataria vartotojams pastarosiomis dienomis „Maximoje“ pirkusius ilgavaisius agurkus iš Ispanijos grąžinti juos į parduotuvę. Įspėjame, kad jie gali būti netinkami vartoti.

Priminsime, kad neseniai nesaugiomis buvo pripažintos ir „Maximai“ skirtos 24 tonos mandarinų iš Maroko.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Nevartok.lt informacija

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (4)

  1. Agurkinis:

    Visi agurkai jau pakeisti lenkiskais ir lietuviskais 🙂

  2. Anonimas:

    pas mus Visagine, jie yra pardavinejami, ir nera isimti is prekybos.Turbut mano -provincija- suvalgys…(((

  3. Vivi:

    Truputį nesupratau – „skubiai surinkti iš rinkos ir saugiai sunaikinti“. O kas leido paleisti į rinką nepatikrintus produktus? Taip išeina pirma leidžia suvartoti o po to jau tyrimai vyskta?

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>