„Maxima“ agurkai be pavojingų pesticidų?

„Maximoje“ rasti agurkai su pesticidais sutrikdė vartotojų ramybę. “Kodėl parduodami prastos kokybės agurkai po užrašu „Labai pigu“? Jie minkšti ir pageltę“, – nevartok.lt klausė pirkėja Elena. Moterį labiausiai suneraminto tai, kad šalia agurkų buvo nurodyta kilmės šalis Ispanija. Būtent agurkai iš šios šalies buvo rasti su pavojingais pesticidais. Po Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimo pesticidais užterštus agurkus iš Ispanijos buvo privalu išimti iš prekybos bei juos sunaikinti.

Iš kart po skandalo „Maxima“ ėmė prekiauti ilgavaisiais agurkais iš Lenkijos ir Lietuvos. Tačiau vieno X „Maximose“ atsirado ir abejotinos kokybės ispaniškų agurkų. Vietinė lietuviška produkcija kainavo net 8.99 Lt, o ispaniška po ženklu “labai pigu” – 2.99 Lt M.K.Čiurlionio gatvėje esančioje parduotuvėje pardavėja paklausta ar tai ne iš Ispanijos gauti pesticidais užteršti agurkai buvo atvira: “nebijokite, šie agurkai gauti anksčiau, neužteršti, bet prastos kokybės. Geriau jų nepirkti”.  Pardavėja tai pasakė nuoširdžiai, nuolatiniam, šalia gyvenančiam pirkėjui. Apie ispaniškus pesticidinius agurkus pasiteiravome “Maximos”. Ar jie iš tiesų visi sunaikinti?

„Anksčiau minėti didesnį pesticidų kiekį turintys agurkai buvo tikrinti parduotuvėje vasario 22 dieną, informaciją iš veterinarijos tarnybos gavome kovo 8 dieną. Į parduotuves buvo patekusios 2 tonos tos partijos agurkų. Kadangi buvo išplatintas nedidelis kiekis, jis nepateko į visas parduotuves. Arbitražinis mėginys (nepriklausomos laboratorijos Hamburge atliktas tos pačios agurkų partijos) buvo geras, t.y. pesticidų kiekis neviršija normos. Šiuo metu jau yra praėję daug laiko nuo tos agurkų partijos gavimo, todėl tikrai parduotuvėse jų nėra ir pirkėjai neturi galimybės jų įsigyti“, – nevartok.lt užtikrino įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorė Lina Muižienė.

Nevartok.lt įspėja ir pataria – matydami „Maxima“ prekybos tinkle užrašą „labai pigu“, atidžiai apžiūrėkite prekę, įsitikinkite ar ji atitinka visus kokybės reikalavimus. Nusipirkę nekokybišką produktą, visada jį grąžinkite į parduotuvę.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (1)

  1. ?:

    P is kur tie agurkai atsirado?Kur jie buvo anksciau?Kodel maxima nepaaiskina, cia kazkas nesvaru…..

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>