„IKI“ danišką kiaulieną pardavinėjo kaip lietuvišką

Akylas vartotojas pranešė, kad  UAB „Palink“ prekybos centre „IKI“ (Šeškinės g. 32, Vilnius), pirko nugarinę be kaulo, kuriai buvo taikoma akcija, tačiau šalia kainos vitrinoje nebuvo nurodyta mėsos kilmės šalis. Paklausus pardavėja atsakė, kad mėsos kilmės šalis – Danija.  Tačiau etiketėje, kuri klijuojama ant pasvertos mėsos, buvo nurodyta, kad kilmės šalis Lietuva. Pirkėjui kilo pagrįstų įtarimų, ar minėtame prekybos centre neklaidinami pirkėjai, nurodant neteisingą mėsos kilmės šalį.

Po atlikto patikrinimo Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai vartotojo pranešime nurodytą informaciją pilnai patvirtino.

Minėtame prekybos centre iš tiesų buvo prekiaujama kiaulienos nugarine be kaulo be odos su lašiniu vakuume, kuriai iki šių metų kovo 8 d. buvo taikoma akcija. Gamintojo į prekybos centrą pristatytos mėsos etiketėje kilmės šalimi nurodoma Danija.  Tuo tarpu „Iki“ prekybos centre ant vakuuminių pakuočių buvo klijuojamas prekybos centro ženklinimo lipdukas, kuriame produkto kilmės šalimi jau nurodoma Lietuva, o gamintoju įvardijama UAB „Palink“. Be to, prekybos vitrinoje pirkėjams buvo pateikta informacija, kad prekiaujama lietuviška kiauliena.

„IKI“ dažnai mėgsta pabrėžti, kad prekybos tinklas daug dėmesio skiria kokybei. Tačiau kodėl „IKI“ sąmoningai ar nesąmoningai klaidino vartotoją? Tai, kad parduodama kiauliena yra daniška žinojo net eilinė pardavėja.

„IKI“ atstovas Valdas Lopeta teigia, kad prekybos tinklas visada prekiauja lietuviška kiauliena, tačiau padidėjus paklausai, įsiveža mėsos iš kitų šalių: „šiuo atveju darbuotojas padarė klaidą, nesuvedė duomenų, kad kiaulienos kilmės šalis – Danija. Papildomai informuosime parduotuves, kad panašios klaidos nesikartotų.“

Už nustatytus pažeidimus prekybos centro atsakingam asmeniui paskirta administracinė nuobauda.

VMVT ir nevartok.lt informacija

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>