„Green Coffee“ papildams lieknėti draudimai – žmonės nelieknėja, skundžiasi sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždraudžia tiekti į rinką (įskaitant ir reklamą) maisto papildus lieknėjimui „Green Coffee“ (gamintojas – „Active Food Supplements, Ltd“, Komorų sąjunga, platintojas – „Massive Dynamic SP.Z.O.O.“, Lenkija), kol vykdomas tyrimas. Specialistų teigimu, pateikiant informaciją apie šiuos maisto papildus, platinamus internetu, yra pažeidžiama teisės aktų nuostata, draudžianti vartoti teiginius, nurodančius kiek ir kaip greitai galima numesti svorio. Dėl šių maisto papildų sukeltų sveikatos sutrikimų, blogos bendros savijautos gaunama ir vartotojų nusiskundimų, daugelis vartotojų skundžiasi negalintys susigražinti sumokėtų pinigų, nesulaukę reklamuojamo rezultato.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų duomenimis, Lietuvoje nėra oficialaus šių maisto papildų platintojo, kuris būtų atsakingas už tinkamą maisto papildo ženklinimą, reklamą. Po Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kreipimosi, policijos pareigūnų atliktas tyrimas parodė, kad minėtus maisto papildus platinančių internetinių svetainių savininkai yra Jungtinėse Amerikos Valstijose, o maisto papildų platintojo svetainėje nurodyto telefono numerio naudotojas – Lenkijoje.

Kreipusis į atsakingą Lenkijos instituciją, ši informavo, kad neturi galimybių atsekti minėto maisto papildo gamintojo.

Primename, kad dar praėjusiais metais buvo uždrausta prekiauti iš žaliosios kavos ekstraktų pagamintais panašių pavadinimų – Green Coffee 800, Green Coffee 800+ ir Green Coffee 100– maisto papildais lieknėjimui, jų sudėtyje nustačius draudžiamų medžiagų sibutramino ir fenolftaleino (gamintojas – „American Leptin Pharmaceutical Co., Ltd“, Jungtinės Amerikos Valstijos). Viename mėginyje buvo nustatyta nežinomos medžiagos, kurios, atlikus laboratorinius tyrimus, nepavyko identifikuoti, informacijos apie ją nebuvo nurodyta ir ženklinimo etiketėje.

Atsižvelgus į visas aplinkybes, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudžia maisto papildų „Green Coffee“ platinimą, įskaitant ir jų reklamą. Draudimas galios, kol bus nustatyti atsakingi už minėtų maisto papildų platinimą asmenys. Internetinių portalų kompanijos raginamos sustabdyti vartotojus klaidinančią maisto papildų „Green coffee“ reklamą internetinėse svetainėse.

Vartotojai turėtų žinoti, kad Europos maisto saugos tarnybos mokslininkams įvertinus žaliosios kavos poveikį lieknėjimui, padaryta išvada, kad trūksta moksliniais tyrimais pagrįstų įrodymų, kad šios kavos vartojimas gali įtakoti lieknėjimą.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (2)

 1. irena:

  sveiki
  Absurdų absurdas vieną rašo, o kitą duoda . Pakuotė 400 mg, o apraįymas 800mg. aš priaugau 5 kg, nors subalamcuotos dietos pagalbos išvis buvau numetus 15 kg, bet pastaruoju metu priaugau šiek tiek .
  Taigi šių vaistų pagalba ne numečiau o papildomai priaugau.
  valgykit sdaikingai, sportuokit o šios tabletė tikrai nepadės:)

 2. enough:

  ne nu žmonės, baikit jūs su tais „liekninančiais“ papildais.. koreguojam mitybą ir judam judam! 😉 mažiau galvos skausmo, išlaidų ir efektas garantuotas.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>