„Fuldataler“ gėrimas be privalomo ženklinimo

Žymaus vokiečių gamintojo „Fuldataler“ raudonųjų apelsinų gėrimą „ACE Raudonasis apelsinas“ galima rasti beveik bet kuriame prekybos centre. Gėrimą į Lietuvą įveža du dideli importuotojai – UAB „Sanitex“ ir UAB „VP Market“. Nuotraukoje pateiktą gėrimą mes nupirkome parduotuvėje „Norfa“.

Etiketėje skelbiama, kad 30 procentų gėrimo sudaro raudonųjų apelsinų sultys. Sudėtyje nurodomas ir raudonasis dažiklis – alura raudonasis AC, kitaip žinomas kaip E 129. Tačiau gėrimo etiketėje nėra privalomos informacijos, kad šis dažiklis gali neigiamai paveikti vaikų aktyvumą ir dėmesį. Kadangi alura raudonasis yra azo dažai, todėl šis dažiklis gali sukelti nepakantumą žmonėms, netoleruojantiems salicilatų. Be to, E129 yra histamino išlaisvintojas ir gali suintensyvinti astmos simptomus. Kartu su benzoatais sukelia vaikų hiperaktyvumą.

Pagal reikalavimus informacija turi būti įtraukiama į produktų ar gėrimų etiketes, kurių sudėtyje yra šių dažiklių: oranžinis geltonasis (E 110), chinolino geltonasis (E104), karmoisinas (E 122), raudonasis dažiklis (Allura Red) (E 129), tartrazinas (E102), raudonasis ponso dažiklis 4R (E 124).

Privalomas maisto produktų su galimai pavojingais maisto dažais žymėjimas leidžia vartotojams pasirinkti maisto gaminius, kuriuose šių dažų nėra.Tai jau ne pirmas „Norfoje“ aptiktas, netinkamai paženklintas gaivusis gėrimas. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo patikrinimą.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (1)

  1. nana....:

    ne is to galo tikrina, gal pirmiausia reiketu tikrinti ten, is kur ivezama ir issiaiskinti kas uz tai pinigus gauna, kad blogai zenklinti produktai pasiektu LT ir papultu i parduotuves.Vienintelis atpirkejas visu klaidu, yra parduotuves, o kur ankstesne grandis, kodel niekam nerupi.
    Lietuva ir liks Lietuva, kad i viska ziurima ne nuo to galo :((

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>