„Rimi” parduotuvėje – pomidorai apipurkšti dažančiais chemikalais (papildyta – „Rimi“ komentaras)

Pomidorus palaikius rankose ant odos lieka rausvos spalvos pėdsakai

Apie šią naujieną mums pranešė tinklalapio nevartok.lt lankytojas Gediminas. Vilnietis planavo savaitgalį vaikų gimtadieniui suruošti vaišes. Nusipirkti maisto produktų jis užsuko į „Rimi” prekybos centrą Vilniuje Savanorių prospekte Nr. 16.

Tarp visų pirkinių gimtadienio stalui, jis nusipirko ir pomidorų iš Turkijos. Vilnietis Gediminas tik namie iškraudamas pirkinius pastebėjo, kad prisilietus prie šių pomidorų ant rankų lieka rausvos dėmės.

Geriau įsižiūrėjus matyti, kad pomidorai gali būti apipurkšti neaiškiais chemikalais, kurie ir palieka rausvos spalvos pėdsakus. Vilnietis nusprendė, kad šios daržovės ant vaikų gimtadienio stalo neatsidurs, o apie pirkinį pranešė nevartok.lt.

Gavę šį pranešimą patys nuskubėjome į „Rimi” prekybos centrą Savanorių prospekte. Netrukus radome po 5,49 Lt parduodamus pomidorus iš Turkijos. Netrukome patys įsitikinti, kad mūsų portalo lankytojas sakė tiesą.

Nuvalius pomidorus ant baltos servetėlės lieka spalvotos dėmės

Nuvalius pomidorus balta servetėle, ant jos liko spalvotos dėmės

Kaip matyti iš nuotraukų, pomidorus palaikius rankose, ant odos lieka rausvos spalvos pėdsakai. Nuvalius pomidorus balta servetėle, nežinoma medžiaga servetėlę nudažė ta pačia rausva spalva.

Apie aptiktus neaiškiais dažančiais chemikalais nupurkštus pomodorus pranešėme prekybos tinklo „Rimi” atstovams. Jų pasiteiravome kaip ir kodėl tokie pomidorai iš Turkijos pateko į parduotuvių lentynas. „Rimi” pradėjo skubų tyrimą. Paklausimas išsiųstas ir pomidorų tiekėjams iš Turkijos.

„Šiandien atlikę pirminius tyrimus jokių pažeidimų ir galimo pavojaus nenustatėme, pomidorai iš tiekėjo atkeliavo su visais reikiamais dokumentais. Laukiame papildomos informacijos iš augintojo, ją gavę, informuosime jus išsamiau,” – teigia Jovita Bagdonaitė UAB „Rimi Lietuva” atstovė ryšiams su visuomene.

Ką gi lieka laukti papildomos informacijos iš pomidorų augintojo Turkijoje.

Kategorija: Maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (15)

 1. Ignesa:

  Kazin, kaip po tokiu dazanciu pomidoru jaustusi ju uzvalge vaikai.Cia jau reiketu prasyti kompensacijos.

 2. Rama:

  Rekomenduojama valgyti kuo duagiau darzoviu, bet manau busime sveikesni, jei ju nevalgysime..

 3. j:

  Matosi kaip kokybe rupi Rimi parduotuvems…slykstu

 4. formalus atsirasinejimas:

  Bagdonaitei,kaip supratau ,pomidorai ranku nenudaze…nes tikrino ne pomidorus,bet dokumentus.Kazin ka ji tikejosi rasti popieriuose.Aisku tais pomidorais ir toliau prekiaujama,vietoj to,kad atliktu tyrima laboratorijoje.

 5. :):

  Žmonės, nesuprantu jūsų – KODĖL jūs perkate tuose supermarketuose, nors žinote, kad ten atliekas už maisto produktų kainą pardavinėja…Supermarketai sausakimši…Jums savo sveikatos negaila??? Ir dar vaikams perkat. Suprantu, gero norit…Bet..Gal pagaliau į protą ateisit…

  • zimas:

   O atėjus į protą, tai iš kur imti tas daržoves miesto žmogui?
   Manote, kad turguose ir kioskuose – ne tas pat kas ir prekybos centruose?

  • wwwcha cha cha:

   pritariu jums, perkam supermarketuose, nesam kazkam milijonus, isleidziam savo pinigus prisisaukdami sau ligas.

   • n:

    zinuokit pati dirbu rimi ir jus galvojiat viskas taip lengva ten viskas patikrinta darbotuojiai specalistai nekalti kad uzsakomi tokie produktai ne mes gi juos darom o mum atveza jai nieko nebus tai kas tada visi sakis va nera nieko tai kas cia per parduotuve nu tai ir gi jus tai nesuprantat kad prekiboj labai sunku dirbti vasada kada perki viska reikia ziuret galiojimus kokibe ir panasei vat ka as jum visiems pasakysiu!!!!!!

 6. Kaunas:

  Buvau siandien Rimi Megoje, turkiski pomidorai isgarave. Maciau baisiai atrodancius pomidorus is Maroko.

 7. situacija:

  nusiunte uzklausima i turkija :)) haha ten tai teisybes tikrai neras, zinant turkaju mentaliteta, apgauk savo drauga ,artima ir be abejo turista.
  o rimi ziuriu jau visai isnaglejo…nuodyjimas zmoniu chemikalais vyksta pilnu tempu, beje neuz…ilgo atsiusiu foto, kur nufotografuoja su kokiais kostiumais purskia chemija, ant vaisiu ir darzoviu, ten kostiumai tai kone kaip nepersaunami plosciai.. na supratot, ka turiu omeny.

  • Gleder meg til i morgen jeg ogse5 🙂 Og se5 syns jeg det er litt smklmeut, siden dette er litt nytt for meg. Men regner med det blir en veldig kjekk kveld :)Klem fra Linnea

 8. Vilnius:

  kuokie naivus tie musu zmones,galvoja kad „RIMI“ kokybiskus produktus parduoda,ne vienas priekybos centras tuo neturi,viskas yra importuojima,ir klijojima lietuviska etikete.:))),kur yra pilna EEEEEE,dazikliu ir hemijos.

 9. merunas:

  PREKYBOS SENTRUOSE JAU SENAI NEBESILANKAU IR NESILANKYSIU , ZMONES KAD IS KRIZES ISLIPTI PRIVALOM PIRKTI IS VIETINIU UKININKU ! TAIP ATGAIVINSIM UKINIKUS ,
  TURIM STENKTIS PIRKTI PREKES TIK LIETUVISKAS .

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>