Vaikams – tik geriausias kambarys

Nuo kūdikystės iki brandos vaiko laukia daug sudėtingų situacijų, todėl jo kambarys turėtų būti patikimas ir saugus prieglobstis. Vaikai geriausiai jaučiasi rytinėje namo dalyje. Jei gyvenate nuosavame name, patartina rytinę namo dalį apželdinti vešlia augmenija, ji labai teigiamai veikia augančią kartą. Geriausia vaikų  kambarių  lokalizacija  nėra  mokslu  patvirtintas faktas. Tačiau   senovės Kinijoje uždarame imperatoriaus mieste imperatoriaus vaikai gyveno rytinėje rūmų dalyje, o vyresnieji šeimos nariai – vakarinėje.

Vaikams skirkite geriausą kambarį. Vaikui įsitvirtinti  ji   supančiame pasaulyje reikia kuo daugiau erdvės ir patikinamumo.

Vaiko lovą reikia statyti kuo toliau nuo durų ir palangės. Pirmais gyvenimo metais vaikai gali gulėti dviaukštėje lovoje,  tačiau paaugliui reikia skirti asmeninę lovą – ji suteikia daugiau galimybių jam vystytis.

Vaikų kambario baldai turi būti aptakių formų , švelnių spalvų. Vaiko kambaryje ne vieta senoms spintoms ir stalams, prikimštiems įvairaus šlamšto. Vaiko aplinkoje turi būti tai, kas jam teikia džiaugsmą ir pasitenkinimą: gražūs gėlėti tapetai, paveikslai su mėgstamais gyvūnais, lėlės ir  kiti  žaislai. Pastoviai   tinkamai prižiūrėkite  vaikų  kambarius. Paaugę vaikai pats tvarkys savo aplinką, tačiau atminkite, kad pirmieji gyvenimo metai – būsimo gyvenimo pagrindas.  Pagrindinė taisyklė vaikų kambariams – centrinė kambario zona kurioje  geriausia  energetika turi būti neužstatyta, laisva.

Atkreipkite dėmesį į  savo  vaikų  charakterius   ir  atitinkamai  koreguokite  juos  supančią  aplinką, jų  pomėgius. Jeigu jūsų vaikai agresyvūs, atkreipkite dėmesį į jų kambario interjerą: pakeiskite ryškias dirginančias akį sienų spalvas, paimkite iš jų žaislus, skatinančius agresyvumą ir  priešingai  lėtiems  vaikams  interjeras  turi  būti   spalvingas, ryškus, jame  turėtų  būti  geras  muzikinis  centras   ir  aktyvūs  žaidimai.

Pagal energetines taisykles, vaikų negalima laikyti kambariuose, kuriuose išsikišusios lubų sijos, prieš langą yra objektų su  aštriais kampais, prieš  kambario lango auga medis, labai žemos lubos.

Vaikams labai svarbi energetinė supančių daiktų ir elektrinių magnetinių bangų pusiausvyra. Jei sudarysite savo atžaloms tinkamas sąlygas, jie augs kupini gyvenimiško entuziazmo ir sieks tikslų, kurie džiugins jus. Dėl to turite laikytis tam tikrų reikalavimų, įrengdami vaikų kambarį.

* Vaikų kambarys turi būti labai gerai apšviestas. Jame neturi būti tamsių ar niūrių užkampių.

* Kambario sienas nudažykite ryškiomis vientisomis spalvomis arba net baltai.

* Vaikų kambaryje neturi būti drėgmės.

* Kambarys būtinai turi būti kasdien vėdinamas bei tvarkomas.

* Kambaryje turi būti dinamiškų įrenginių ir prietaisų: sūpuoklės, laikrodis ir pan.

* Vaiko kambaryje turi būti knygų, kurios simbolizuos jo žinių troškimą.

* Užpildykite vaikų kambario erdvę garsais, nupirkę kiek galite geresnę garso (tik ne vaizdo) aparatūrą.

Vieta mokymuisi

Atminkite nors pagrindinius  vaikų kambarių  energetinio interjero principus – stalo nereikia statyti taip, kad vaiko nugara būtų nukreipta į duris arba kad jis sėdėtų prieš langą. Geriausias variantas moksleiviui – energetiškai  jį sauganti siena už nugaros ir galimybė matyti bei kontroliuoti visą kambarį. Ideali stalo vieta – šonu į langą, vaiko nugara atsukta į sieną, o veidas atkreiptas į kambario duris. Labai svarbus stalo ir kėdės dydis. Tinkamai parinkta mokslo vieta ir stalas bei kėdė harmonizuoja jaunuolio aplinkos energetiką, pagerina protinius sugebėjimus ir mokslo rezultatus. Vaiko kambarys turi būti gerai apšviestas. Pastatykite jo kambaryje gerą stalinę lempą. Dirbtinis apšvietimas simbolizuoja saulę ir yra labai svarbus vaikui vystantis. Tad jo kambaryje apšvietimas turi būti kuo geresnis, tik neakinantis: šviesa reguliuoja ir aktyvina energetinius srautus patalpoje. Nepatartina naudoti   liuminiscensinį  bei  halogeninį  apšvietimą.

Mažiems vaikams dovanokite galimai daugiau žaislų. Jie turi būti ryškių spalvų ir netepūs, ekologiški.

Noriu pabrėžti, kad šie patarimai gali tik padėti. Jie negali stebuklingu būdu , besąlygiškai duoti nuostabių rezultatų. Tačiau jie gali  paaiškinti nesuprantamas  mokymosi nesėkmes, sveikatos sutrikimus . Laikydamiesi    rekomendacijų   pagerinsite  vaikų aplinkos energetiką, kartu – ir mokymosi rezultatus.

Jono Jukonio informacija

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: ,

Komentarai (1)

  1. Milda:

    Mes taip pat netaupėme vaikų kambario įrengimui, nes norisi, kad būtų kokybiška. Baldus užsakinėjome, o garso kolonėles abiems pirkome čia nes labai norėjo turėti individualias nešiojamas

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>