Vagys renkasi brangesnius automobilius

Informatikos ir ryšių departamento statistika atspindi, jog per pirmus šių metų devynis mėnesius buvo registruotos 1096 automobilių vagystės – 0,6 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Pasak draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ Civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktoriaus Audriaus Pilčico, šiemet automobilių savininkams vagys sukelia didesnius nuostolius. „Per pirmus devynis šių metų mėnesius, vidutinis registruotos žalos dydis sudarė daugiau kaip 24 tūkst. litų – penktadaliu daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai“, – teigia A. Pilčicas.

Pavogti automobiliai dažniausiai iškeliauja į užsienį

Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo 1-os valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas Darius Zasas pasakoja, jog automobiliai dažniausiai vagiami naktį. Patraukliausias grobis vagims – nuošaliose bei neapšviestose vietose palikti automobiliai, neretai automobiliai ar jų detalės pavagiami iš požeminių automobilių stovėjimo aikštelių. Pavogti automobiliai dažniausiai iškeliauja į užsienį – Baltarusiją, Rusiją ir Azijos šalis, Lietuvoje likę vogti automobiliai pardavinėjami dalimis.

„Jeigu būtų piešiamas automobilių vagies portretas, tai būtų 20-30 metų vyras, dažniausiai teistas už analogiškus nusikaltimus. Automobilių vagys turi gerus vagysčių įgūdžius, yra gerai techniškai apsirūpinę. Pagrobtus automobilius jie lydi kitais automobiliais, laikosi konspiracijos. Neretai vagys automobilius pervaro nedideliu nuo vagystės vietos atstumu arba į kitus miestus ir luktelėdami kelias dienas tikrina, ar automobilyje nėra sumontuota palydovinė sistema“, – teigia D. Zasas.

Pasak Lietuvos kriminalinės policijos biuro atstovo, pastaruoju metu policija gauna nemažai pranešimų apie emigravusių lietuvių pavogtus automobilius užsienyje. Bendradarbiaujant su kitų šalių policijos pareigūnais, vagystės išaiškinamos, o nusikaltėliai nuteisiami. Vienas paskutinių įsimintinų atvejų – Austrijoje Lietuvos gyventojui už automobilių vagysčių organizavimą buvo skirta 10 metų, vairuotojui – 5 metų laisvės atėmimo bausmė. Jie nusikaltimą užsakovui įvykdė už kelis šimtus eurų.

Dėl pavogtų automobilių – šimtatūkstantinės žalos

Pasak draudimo eksperto, nors dažniausiai išmokos siekia 30-35 tūkst. litų, draudimo bendrovei yra tekę registruoti ir šimtus tūkstančių litų siekiančias žalas. „Pernai Šilutėje buvo pavogtas „Toyota Land Cruiser“ automobilis. Vagys įsibrovė į automobilio savininko namus, pagrobė automobilio raktelius ir jį išvarė iš nuosavo namo kiemo. Gyventojai teigė, jog jie buvo apsvaiginti migdančiomis dujomis, tikėtina, jog vagystė įvyko apie 4 val. ryto“, – pasakoja A. Pilčicas. Draudimo bendrovės didžiausia išmoka, išmokėta dėl automobilio vagystės, siekė 176 tūkst. litų. Tuomet klientas neteko „Audi Q7“ automobilio. Vagystė įvyko naktį, automobilis buvo pavogtas iš požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, esančios pačiame Vilniaus centre.

Draudimo bendrovės atstovas rekomenduoja vengti palikti automobilius neapšviestose, nuošaliose vietose, saugoti ne tik automobilį, bet ir dokumentus bei užvedimo raktelius. Pasak A. Pilčico, nereikėtų ignoruoti signalizacijos sutrikimų – gali būti, jog prie nesklandaus veikimo prikišo nagus ilgapirščiai. Vairuotojams taip pat rekomenduojama  įsirengti ne tik sergėjimo, bet ir pavogtą automobilį susekti padedančias sistemas, vagystėms kelią užkirsti padeda ir puoselėjama „saugios kaimynystės“ idėja. Tiesa, vagims jau nusitaikius į konkretų automobilį, jį apsaugoti tampa kone neįmanoma.

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>