Žmonių priekaištai – vartotojai dažniausiai skundžiasi dėl maisto kokybės

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kasmet gauna ir ištiria per 2 tūkstančius skundų. 2012 metais buvo užregistruoti 2 477 vartotojų skundai, kuriuos ištyrus, 788 pasitvirtino. Lyginant su 2011 metais, skundų skaičius nežymiai sumažėjo. 2012-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, daugiausiai nusiskundimų gauta dėl maisto produktų kokybės (pakitusio ar nebūdingo skonio, konsistencijos, kvapo ir pan.). Patikrinimų metu inspektoriai patvirtino, kad beveik kas antras toks skundas pasitvirtino ir buvo pagrįstas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kasmet gauna ir ištiria per 2 tūkstančius skundų. 2012 metais buvo užregistruoti 2 477 vartotojų skundai, kuriuos ištyrus, 788 pasitvirtino. Lyginant su 2011 metais, skundų skaičius nežymiai sumažėjo ( 2011 m. –2 748 skundai).

2012 m. daugiausiai nusiskundimų gauta dėl maisto produktų kokybės (pakitusio ar nebūdingo skonio, konsistencijos, kvapo ir pan.), jie sudarė 47% visų pagrįstų skundų (2011 m. taip pat 47%). Gyventojai daugiau skundėsi dėl higienos pažeidimų (16%) ir maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais (14%). Tačiau sumažėjo skundų dėl ženklinimo pažeidimų, jie sudarė 9% (2011 ir 2010 m.–12%). Praėjusiais metais vartotojai dažniausiai skundėsi dėl prekybos įmonėse įsigytų maisto produktų, mėsos ir mėsos gaminių, viešojo maitinimo patiekalų kokybės.

,,Išanalizavus skundų tyrimų duomenis, peršasi nuomonė, kad prekybos ir viešojo maitinimo įmonės ekonominio sunkmečio metu pradėjo taupyti higienos sąskaita. Džiugina, kad gyventojai tampa vis pastabesni ir reiklesni, nesitaiksto su higienos taisyklių nepaisymo atvejais ir praneša apie tai. Reikėtų paraginti vartotojus būti akylesnius įvairių akcijų metu, kai vykdomi maisto produktų su besibaigiančiais tinkamumo vartoti terminais nukainavimai. Reikėtų įvertinti tokių produktų išvaizdą, juslines savybes, perskaityti informaciją ženklinimo etiketėse“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausiasis specialistas Andrius Balvočius.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams atlikus patikrinimus ir nustačius, kad skunduose minėti faktai pasitvirtino, nedelsiant imamasi priemonių pažeidimams šalinti. Pavyzdžiui, vartotoja skundėsi, jog sulčių kokteilių bare pardavėja dirbo apibintuotomis rankomis, buvo nesilaikoma asmens higienos taisyklių. Po inspektorių patikrinimo, minėto baro darbuotoja buvo pakeista. Kitu atveju, vartotojai pasiskundus, kad parsinešė supuvusį granato vaisių, skunde paminėtai parduotuvei buvo uždrausta prekiauti nekokybiškais vaisiais. Sulaukiama informacijos iš labai pastabių vartotojų, pavyzdžiui vienam vyriškiui abejonių sukėlė datulių skonis ir etiketėse nurodyta šių produktų sudėtis (buvo parašyta tik: ,,ekologiškos džiovintos datulės“). Atlikus atrinktų datulių mėginių laboratorinius tyrimus, buvo nustatytas konservantas sieros dioksidas, kuris ženklinimo etiketėse nebuvo nurodytas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena vartotojams, kad jie turi aiškiai nustatytas teises ir gali jomis naudotis. Nusipirkus netinkamos kokybės, nesaugų maisto produktą, gyventojai turi teisę:
• reikalauti, kad prekė būtų pakeista į tokią pat tinkamos kokybės prekę;
• grąžinti prekę pardavėjui ir reikalauti grąžinti sumokėtus pinigus.

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: , ,

Komentarai (2)

  1. VIRGINIJA:

    niekas netikrina ir nesidomi ka valgom.neuzmirsiu niekada utenos desros virtos kai muilas visa diena burnoj buvo ir valgyt negalejau,ar kas pasikeite ,ta desra toliau pardavinejama auksciausios rusies,skundziausi bet jos niekas netikrino.tokios pat nerado tos datos kur nurodziau o kitu netikrino.patys ziurekit ka perkat ka valgot.nepirkit maximose misrainiu,patys gaminkit maista,studijuokit etiketes kas parasyta,nevalgau sosisku rukytu desru.kaimisko lasiniu nusipirkit,tai dar produktas,zuvys is kinijos prekybos centruose.niekas musu neapgins reikia tik patiems rupintis ka valgom.gaila kaime zmones geria apsileido nieko nenori augint.o stambieji ukininkai deda trasu xemikalu kad graziai atrodytu daug uzaugtu

  2. VIRGINIJA:

    niekas netikrina ir nesidomi ka valgom.ar kas pasikeite ,ta desra toliau pardavinejama auksciausios rusies,skundziausi bet jos niekas netikrino.tokios pat nerado tos datos kur nurodziau o kitu netikrino.patys ziurekit ka perkat ka valgot.nepirkit maximose misrainiu,patys gaminkit maista,studijuokit etiketes kas parasyta,nevalgau sosisku rukytu desru.kaimisko lasiniu nusipirkit,tai dar produktas,zuvys is kinijos prekybos centruose.niekas musu neapgins reikia tik patiems rupintis ka valgom.gaila kaime zmones geria apsileido nieko nenori augint.o stambieji ukininkai deda trasu xemikalu kad graziai atrodytu daug uzaugtu

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>