Skalbimo milteliai – balčiau, bet ne sveikiau

Prekybos centruose - gausus skalbimo miltelių pasirinkimas

Skalbimo milteliai, neabejotinai yra priemonė, kurią naudoja kiekviena šeima.  Tačiau alergiškiems žmonėms, milteliai gali būti pavojingi. Skalbimo  milteliuose padidinus aktyvių medžiagų kiekį, pasiekiami stulbinantys rezultatai. Atsirasti alerginei reakcijai pakanka net mažo kontakto su labai mažu kenksmingos medžiagos kiekiu. Todėl norint išsaugoti sveikatą po skalbimo reikia labai kruopščiai perskalauti skalbinius. Visgi vien tik skalavimu negalima pilnai išvengti alergenų.

Pilant skalbimo miltelius į skalbimo mašiną dalis dalelių, esančių jų sudėtyje patenka į orą, o po to į plaučius.

Didžioji mūsų rinkoje esančių skalbimo miltelių dalis savo sudėtyje turi polifosfatų, kurie pavojingi ne tik sveikatai, bet ir aplinkai.
Jei visgi nuspręsite pirkti skalbimo miltelius, rekomenduojama juos pirkti įpakuotus plėvelėje, o ne kartono pakuotėje.Laikykite miltelius sandariai uždaromose dėžutėse.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad medikai  ir specialistai tvirtina  – kuo daugiau putų, tuo daugiau problemų. Šiuo metu daugumoje gerai putojančių preparatų yra Sodium Lauryl Sulfate (SLS) ar jo išvestinei Sodium Laureth Sulfate (SLES).

Naujausi tyrimai skelbia, kad SLS sugeba patekti į žmogaus akis, smegenis, širdį,kepenis ir tulžį ir kauptis ten.

SLS – mutageninis. Patekdamas į vaikų akis, SLS pakeičia akių ląstelių baltyminę sudėtį, stabdo  vaikų normalų vystymąsi, sukelia kataraktą. Mokslininkai nustatė, kad SLS turi savybę, net po gausaus apsiplovimo, palikti ploną plėvelę ant odos ir plaukų, iššaukdama niežulį, išbėrimus ir pleiskanas. Jos poveikis folikulams pasireiškia plikimu.

Jono Jukonio ir nevartok.lt informacija

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>