Papilduose sportininkams randami net haliucinogenai

nobull1Įvairių šalių atsakingi specialistai, tikrindami, ar saugūs maisto papildai pasiekia vartotojus, šiuose produktuose dažnai nustato sveikatai kenksmingų medžiagų. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad itin atidžiai reikėtų riktis internetu parduodamus amerikietiškus sportininkams skirtus papildus, nes juose randama net haliucinogeniniu poveikiu pasižyminčiu medžiagų.

Naujausias Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas, kad vaisinio punšo skonio maisto papilduose „No Bull“ nustatyta vaistinės medžiagos vinpocetino ir augalo Mucuna Pruriens.

Vinpocetinas – vaistinių preparatų sudedamoji dalis, kuri pasižymi kraujagysles plečiančiu poveikiu, naudojamas įvairioms nervų, akių ir ausų ligoms gydyti. Mucuna Prurriens (niežulinė aksompupė) – tai augalas, kurio sudėtyje yra alkaloidų, kurie pasižymi haliucinogeniniu ir psichoaktyviu poveikiu. Šio augalo sėklos naudojamos Parkinsono ligos gydimui.Šių nesaugių ir maisto papildų gamyboje draudžiamų naudoti medžiagų rasta amerikiečių gamintojo
„MuscleMeds Performance“ papildų „No Bull“ partijose 042713 ir 016503. Jų įsigijo vartotojai Austrijoje, Danijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Airijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje.

Neseniai buvo pranešta ir apie kitus amerikietiškus maisto papildus, skirtus sportininkams, – „Super Pump MAX“ (gamintojas „Gaspari Nutrition INC“). Jų sudėtyje rasta natrio glicerofosfato, kurį Europos Komisija draudžia naudoti papildų gamyboje. Dažniausiai šis cheminis junginys naudojamas kaip papildomas fosforo šaltinis, jeigu jo trūksta organizmui.Neleistinų medžiagų taip pat rasta JAV gamintojo „North Market Street“ maisto papilduose „Anotest first 4-in-1 testosterone-boosting“ (partijos Nr. 3049J10). Jų sudėtyje nustatyta neleistina mineralinės medžiagos boro forma – bromo citratas.

Amerikiečių įmonė „General Nutrition Corporation“ platino ne vieno pavadinimo papildus, kurių sudėtyje – draudžiamos naudoti medžiagos. Tai maisto papildai „GNC Women‘s Ultra Mega Energy Metabolism“ (partijos Nr. 5163GN1789), „GNC Women‘s Ultra Mega“ (partijos Nr. 2444DN1781), „GNC Mega Men Sport“ (partijos Nr. 6911JN1772) ir „GNC Mega Men 50 Plus“ (partijos Nr. 1149BN1773).VMVT per RASFF sistemą šiais metais jau išsiuntė 22 pranešimus apie nesaugius maisto papildus, kurių sudėtyje buvo nurodytos neleistinos mineralinių medžiagų formos.

Dažniausiai į Lietuvos rinką uždraudžiama tiekti maisto papildus iš JAV, jų sudėtyje nustačius neleistinų naudoti vitaminų ar mineralinių medžiagų formų. JAV maisto papildų rinka yra milžiniška ir ne visos juos gaminančios įmonės veikia legaliai.Kad verslininkai nepatirtų nuostolių, VMVT nuolat ragina maisto papildų platintojus, prekiaujančius amerikietiškais maisto papildais, įvertinti jų sudėtį, nes JAV teisinis reglamentavimas yra kitoks nei Europos Sąjungoje.

VMVT Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Misiūnaitė pabrėžia, kad ir vartotojai neturėtų pasikliauoti stebuklus žadančiomis maisto papildų reklamomis. Nors papildai tai – maisto produktai, kurie skirti papildyti įprastą mitybos racioną, tačiau juos rinktis reikia labai atsakingai: būtina atidžiai perskaityti ženklinimo etiketes ir atkreipti dėmesį į sudėtį.Svarbu nepamiršti, kad puikią kūno formą geriausiai padeda išlaikyti įvairi ir subalansuota mityba, taip pat sveikas ir judrus gyvenimo būdas.

Vartotojai, įsigiję nesaugių maisto papildų, gali juos grąžinti platintojams ar prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>