Neringoje viduržiemį auga valgomi grybai

„Sutikome Naujus metus Nidoje. Po Kalėdų sniegas nutirpo, švietė saulė, pūtė gan stiprokas vėjas.

Jokių žiemos požymių, tik saulės nepasiekiamose vietose aptirpusios sniego salelės priminė, kad žiema čia pat. Nuvykome prie mirusios kopos. Tai buvo sausio 6 diena.

Šalia esančiame pušyne aptikome gražiai augančius grybus. Neatrodė, kad jie liko čia nuo vasaros“, – nevartok.lt pasakojo Vytautas.

Kas tai? Normalus reiškinys ar anomalija? Ar būtų galima pasakyti, kas tai per grybai, kodėl jie auga žiema. Ar dažnai pasitaiko tokių atvejų? Kaip būtų galima paaiškinti tokią situaciją? Tokius klausimus uždavėme botanikei Jurgai Motiejūnaitei.

„Jūsų nuotraukose, kaip teigia ir kolegos, yra šalninė guotė (Hygrophorus hypothejus) – tai vėlyvo rudens grybas (angliškai netgi vadinamas žiemos šaukliu – Herald of Winter), galintis augti ir žiemos pradžioje per atodrėkius.

Žiemą per atodrėkius aptinkamų grybų yra daugiau, bene dažniausias ir labiausiai dėmesį atkreipiantis – juodkotė ugniabudė (dar vadinama žieminiu kelmučiu), kuri išauga ir sausio-vasario mėnesiais, jei tik pasitaiko kelios atodrėkio dienos.

Tik ugniabudės auga ne ant žemės, o ant medienos“, – nevartok.lt pasakojo Gamtos tyrimų centro botanikos instituto mikologijos laboratorijos vadovė, daktarė Jurga Motiejūnaitė.

Vikipedijoje rašoma, kad grybas valgomas. Šalninė guotė labai skani šviežia, verta grybautojų dėmesio.

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>