Neišmeskite senų baterijų į šiukšliadėžę, geriau nuneškite jas į MAXIMĄ

Šią savaitę visose MAXIMA parduotuvėse prasidėjo didžiausia panaudotų baterijų surinkimo akcija. Jos metu gyventojai kviečiami atnešti senas, nebenaudojamas baterijas į bet kurią MAXIMA parduotuvę ir gauti 30 proc. vertės nuolaidų kuponą naujoms „MAXIMA Favorit“ baterijoms. Tokia akcija siekiama paskatinti žmones atsakingai elgtis su panaudotomis baterijomis ir taip tausoti aplinką bei sparčiai senkančius gamtos resursus, saugoti savo bei artimųjų sveikatą.

„Baterijos priskiriamos pavojingų atliekų grupei, jos turi būti tvarkomos tinkamai. Esame socialiai atsakinga įmonė, todėl raginame žmones panaudotų baterijų neišmesti į buitinius konteinerius, o jas atnešti į mūsų parduotuves ir palikti prie įėjimo į prekybos salę pastatytose medžio formos plastikinėse talpyklose“, – sako MAXIMA LT, UAB, Įvaizdžio ir komunikacijos departamento direktorė Inga Romanovskienė.

Pasak jos, MAXIMA jau kelerius metus prisideda prie senų baterijų surinkimo iniciatyvos, tačiau pirmą kartą ekologinė akcija vyks tokiu dideliu mastu – baterijos bus surenkamos visose MAXIMA parduotuvėse Lietuvoje, o atnešusieji panaudotas baterijas bus paskatinami specialiais nuolaidų kuponais naujoms „MAXIMA Favorit“ baterijoms įsigyti. Kiekvienas, atnešęs nors vieną panaudotą bateriją, tokį kuponą gaus parduotuvės informacijos skyriuje ar kasoje, kurioje galima priduoti tarą.

Į MAXIMA parduotuves galima atnešti ir elektronines atliekas: elektroninę įrangą, nešiojamas baterijas, smulkius ir stambesnius buitinius prietaisus, akumuliatorius ir pan. Klientų patogumui, atnešus juos į bet kurią parduotuvę galima kreiptis į informacijos skyrių ar kitą parduotuvės darbuotoją ir prietaisą parduotuvėje palikti arba paskambinti atliekas tvarkančiai elektronikos platintojų asociacijai EEPA, kad jos atstovai atvyktų nurodytu adresu ir galėtų pasiimti nebenaudojamą įrangą. Ši paslauga MAXIMA klientams nieko nekainuoja.

„Siekiame, kad gyventojams būtų paprasta ir patogu išmesti nebetinkamus naudoti elektroninius prietaisus, ir tai padaryti jie galėtų atsakingai, tausodami aplinką, savo ir aplinkinių sveikatą“, – sako I. Romanovskienė.

Į MAXIMA parduotuves atneštos panaudotos baterijos ir elektroninės atliekos bus reguliariai surenkamos, saugiai sunaikinamos ar atiduodamos perdirbti. Tai padės padaryti viena didžiausių atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovių Lietuvoje – UAB „Žalvaris“, su kuria bendradarbiauja MAXIMA.   Kiekvienais metais pasaulyje parduodama milijardai įvairių baterijų, kurių dauguma vieną kartą panaudojus – išmetamos. Baterijų sudėtyje yra sunkiųjų metalų: švino, gyvsidabrio, kadmio, kitų toksinių elementų, kurie yra žalingi aplinkai bei žmonių sveikatai. Patekę į žmogaus organizmą sunkieji metalai – švinas, gyvsidabris, nikelis kadmis, gali pažeisti DNR ir ląsteles. DNR pažeidimai didina tikimybę susirgti vėžinėmis ligomis.

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: , ,

Komentarai (1)

  1. Vievis:

    Iškrovus senas tekančias baterijas, bobutė su neplautomis rankomis nuėjo čiupineti maisto prekes,va čia tai ,,akcija“,nebūtu maksima

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>