Namo ar buto langai – kaip žmogaus akys

Langai turi didelę reikšmę. Tai – statinio akys. Daug kas priklauso nuo langų matmenų, vaizdo, kokybės ir vietos. Kaip ir žmogaus akys, atskleidžiančios jo vidini pasaulį, statinio langai gali duoti daug informacijos apie statinyje gyvenančius ar dirbančius žmones. Praeidami pro pastatą su aklinai uždarytomis langinėmis ar visai be langų, visada pagalvojame, kas jame slepiasi. Toks pastatas mums yra svetimas ir nemalonus.

Žmonės, dirbantys patalpose be langų, jautriau reaguoja j stresus dėl prarasto natūralaus dienos ir nakties ritmo, nes darbo vietos visą laiką yra vienodai apšviestos nepriklausomai nuo paros laiko ar metų sezono. Ignoruojamas ir tas faktas, kad dirbtinis apšvietimas blogai derinasi su žmogaus biologiniais ritmais. Jei statinio visa siena yra stiklinis langas – blogai, na, o maži langeliai – taip pat negerai.

Optimalus langų skaičius patalpose – trys langai ir vienos durys. Patalpose langai turi būti ne daugiau kaip dviejose sienose.

Daugiaaukščių namų fasadai, suprantama, sukonstruoti ne pagal minėtas taisykles, nes vienoms paradinėms durims tenka dešimtys langų, tačiau yra architektūros sprendimai harmoningai paskirstyti juos balkonų ar lodžijų linijomis, atskirti aukštus skirtingomis spalvomis ar apdaila suteikti skirtingų aukštų langų angoms skirtingas formas.

Visa be langų gali būti tik šiaurinės sienos. Geriausia langų forma artima kvadratui ar plačiam stačiakampiui. Statinį labai suprastina ištempti, smailinti ar apvalinti viršuje langai. Blogiausi – apvalūs, trikampiai ar šešiakampiai langai, montuojami moderniuose namuose. Tokie langai beviltiškai gadina statinio energetiką tiek viduje, tiek išorėje.

Bet kuriuo atveju reikia atminti  auksinę taisyklę – geriau vienas didelis langas nei keletas mažų.

Didelę svarbą turi statinio pirmo aukšto langai. Jei jie maži arba jų visai nėra, namas atrodys nemaloniai, jis atstums žmones ir teigiamą energiją.

Langų angos turi būti lygios ar truputį platėjančios į išorę. Langus patartina iš išorės papuošti gražiais angakraščiais, palangėse įrengti gėlynus. Labai svarbu ir langų varstymas. Langai turi atsiverti į išorę, tai stiprina energetikos poveikį aplinkai ir gyventojų karjerai.

Atsidarantys į vidų langai daro gyventojus priklausomus nuo aplinkos, vietovė „pavergia“ statinį. Langai savotiškai įrėmina gamtos ar rankų darbo kūrinį ar statinių peizažus.

Labai svarbu langų orientacija ir matomas pro juos vaizdas. Savaime suprantama, reikia uždengti užuolaidomis arba žaliuzėmis (geriausia bambukinėmis) langus, prieš kuriuos yra neigiamą energiją spinduliuojantys šaltiniai.

Lietuvoje pagal senovines tradicijas blogiausia langų kryptis j šiaurę – šaltų vėjų ir mažiausio apšviestumo. Rytų kryptis laikoma geriausia, nes pro langus patalpas apšviečia pirmieji saulės spinduliai. Ryte mes gauname gerą energetinį užtaisą, o truputį vėliau, kai per daug intensyvi saulė pradėtų mus varginti, ji nuslinks į pietus ir jos šviesa kambaryje taps švelnesnė.. Daug geriau yra įrengti nedūžtančio stiklo langus specialiose langų staktose. Palangės neturi būti per daug žemos, nes jūsų langas taps „durimis“, pro kurias iš statinio išteka teigiamoji či energija.

Patalpos, kuriose per daug langų, nėra tinkamos poilsiui. Jei nėra nė vienos zonos, kurios nebūtų galima matyti iš išorės, tokia patalpa turi per daug langų.

Jei patalpoje yra daugiau nei trys langai ir vienos durys, tokios patalpos netinkamos vaikams: jose gyvenantys vaikai tampa nepaklusnūs ir nepagarbūs, langų perteklius atitraukia jų dėmesį. Negerai, kai langas yra prieš įėjimo duris. Jei kai kurie langai neatsiveria, toks statinys vadinamas sergančiu.

Langai, įrengti netoli grindų, sukelia diskomforto jausmą. Kai žmogus stovi prie lango su žema palange, ypač jei tas langas yra viršutiniame aukšte, jis nesąmoningai pradeda nervintis. Tai pastebima daugelyje Vilniuje naujai statomų statinių.

Stiklinės durys į terasą ar balkoną yra išimtiniai atvejai, nes jie atveria erdvę į kitą paviršių ir neleidžia kristi.

Statant būstą pageidautina įrengti langą vonioje. Vaizdas į išorę iš vonios nebūtinas, tačiau labai gerai yra natūrali oro cirkuliacija.

Nerekomenduojama svetainė su daug langų. Tai – kambarys, skirtas visai šeimai, jame maitinantis pasikrauna mūsų emocija ir dvasia. Nepriklausomai nuo to, ar mes valgome svetainėje vieni, ar su šeima, per daug langų gali atitraukti mus nuo pagrindinio užsiėmimo.

Jei svetainėje per daug langų, joje valgantiems reikėtų sėdėti nugaromis į langus. Atlikite šį testą:

1. Jūsų statinio fasade nėra langų 2 taškai
2. Jums atrodo, kad kambaryje per daug langų 1 taškas
3. Kambaryje nėra langų 3 taškai
4. Kambaryje vienos durys ir daugiau nei trys langai 1 taškas
5. Kambario langas yra prieš pagrindines duris 2 taškai
6. Nors vienas iš patalpoje esančių langų neatsidaro 2 taškai
7. Kambario langai yra į blogiausią klimato požiūriu pusę 2 taškai
8. Name nėra langų į rytų pusę 2 taškai
9. Jūsų darbo kabineto langas yra į vakarų pusę 1 taškas
10. Viršutinio aukšto langai įrengti per daug žemai 1 taškas
11. Langas įrengtas virš tualeto 1 taškas
12. Vonioje nėra lango 1 taškas
13. Svetainėje yra per daug langų 1 taškas

Nurodytų neigiamų taškų suma lygi 20.

Idealiu atveju jūs turite stengtis ištaisyti visus neigiamus faktorius.

Jeigu jūs surinkote pusę neigiamų taškų, tai tebūnie perspėjimas ir nelaukdami pradėkite keisti busto aplinką. Tai padės jums pasiekti sėkmę gyvenime.

Jono Jukonio informacija

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>