Muitinė primena: prieš keliaudami pasidomėkite, kuriuos suvenyrus galite parsivežti namo

2013 m. sausio–birželio mėn. Lietuvos muitinės pareigūnai, atlikdami nykstančių gyvūnų ir augalų rūšių įvežimo ir išvežimo kontrolę, nustatė 6 pažeidimus (2012 m. tuo pačiu laikotarpiu − 7), susijusius su Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvencijos reikalavimais.

Muitinės pareigūnai pirmąjį šių metų pusmetį sulaikė papildų iš lokio taukų, butelių su skysčiu ir juose esančiais skorpionais, nykstančių rūšių kaktusų ir jų sėklų.

Praėjusiais metais buvo sulaikyta koralų, diržų iš gyvatės odos, rankinukas iš krokodilo odos, įvairų laukinių gyvūnų odų ir kt.

Keliautojai, mėgstantys egzotiškus suvenyrus, turėtų būti atidūs ir nepamiršti, kad prekyba daiktais, pagamintais iš saugomų laukinių gyvūnų ar augalų rūšių, yra nelegali. Kertant valstybių sienas, atliekama muitinės kontrolė.

Jos metu tikrinama, ar negabenama saugomų laukinių gyvūnų ar augalų, jų dalių ar gaminių iš jų. Gamtai – tai didžiulis nuostolis.

Už nelegalų laukinės gyvūnijos ir augalijos suvenyrų įvežimą griežtai baudžiama.

Prieš keliaudami pasidomėkite, kurias prekes galite parsivežti namo, o kurios draudžiamos. Lietuvos muitinės svetainėje arba ES institucijų tinklapiuose rasite naudingos informacijos.

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: , ,

Komentarai (2)

  1. GR:

    patys muitininkai isgeria 🙂

  2. scorpions:

    jei vezi gyvates ar gyvius ir lektuvas is tolimu krastu, prikirps del pakazuchos.nes aukso jau neiesko

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>