Mamos – teisingai išsirinkite buteliuką mažyliui

Dauguma šiandien kūdikiams maitinti naudojamų buteliukų yra gaminami iš polikarbonato. Jame kaip priedas yra naudojamas bisfenolis-A, kuris gali sukelti įvairius genetinius pakitimus, „klaidas“ chromosomų grandinėje, sukeliančias persileidimus.

Ši medžiaga taip pat gali „pamėgdžioti“ hormonų estrogenų veiklą ir iškreipti į įvairius organus siunčiamą gyvybiškai svarbią informaciją.

Taip pat gali aktyvinti prostatos vėžį sukeliančias ląsteles ir skatinti krūties audinių pakitimus, sukeliančius krūties vėžį.

Kūdikių maitinimui patariama naudoti stiklinius buteliukus arba buteliukus, pagamintus iš PET (polietileno tereftalatas) ir PP (polipropileno).

Jie ženklinami sumboliais, kurie pavaizduoti kairėje pusėje.

Dažnai plastikiniai kūdikių buteliukai nebūna paženklinti. Todėl apie naudojamą plastiką klauskite juos gaminančios įmonės ar pardavėjų. Lanksčiuose, pieno spalvos buteliukuose polikarbonatų paprastai nebūna. Čiulptukus rinkitės silikoninius, nes iš latekso čiulptukų gali išsiskirti nitrozaminai, kurie gali sukelti vėžinius susirgimus.

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>