Ledo nėra, nėra ir stintų. Kada sulauksime agurkais kvepiančios žuvies?

Ši šilta žiema jaukia visus žvejų ir stintų mėgėjų planus. Žvejai prisimena, kad prieš ketverius metus 2008 metų žiemą ant Kuršių marių taip pat nebuvo ledo, todėl apie normalią žvejybą buvo galima tik pasvajoti.

Visos stintos pavasarį atsidūrė Skirvytėje, Atmatoje, Nemune, Gilijoje. Nesisekė ir Baltijos krantinėse  žvejojusiems žvejams. Tačiau stintos tuomet labai gerai išneršė, nes nebuvo išgaudytos žiemą. Nidiškiai sako, kad reikia laukti normalaus ledo ir tada traukti į žvejybą, stintos turėtų gerai kibti jau įprastose vietose, įprastu metu. Šiuo metu visos stintos pasitraukusios į Juodkrantę ir Nidą, tad Klaipėdoje žvejojantiems mėgėjams laimė nesišypso.

Stintos – žuvys migrantės, keliaujančios gausiais būriais. Prie Lietuvos krantų jos pasirodo sausį. Kasmet gausiausia jos susitelkia palei Juodkrantę, Pervalką, Preilą ir Nidą. Ištikimiausi žvejai turi savo pamėgtas vietas ir retai kada jas keičia.

Nemažai žvejų nevertina ežeruose pagaunamų stintelių. Jų daugiausiai pagaunama Rytų Lietuvos ežeruose. Stintas kiekvieną žiemą Juodkrantėje gaudantis žvejys Simonas sako, kad stintelė menkavertė žuvis:“ turbūt daugelis net nežino, kad tik stintų patelės kvepia agurkais. Stintai jokia stintelė neprilygsta.“

Jeigu negaudėte, o tik planuojate žvejoti stintas, įsidėmėkite: ant kabliuko ar avižėlės dažniausiai kabinama pjaustyta žuvis (skumbrė, karpis, karšis ar kuoja), musės, uodo trūklio lerva. Masalui naudojama ta pati pagauta stinta, ji supjaustoma ir maunama ant kabliuko.

„Visi laukiame šalčio ir ledo. Norintys pagauti agurkais kvepiančių žuvyčių turėtų meškeres ruošti vasario menesiui. Nekantriausi laukiami sausio pabaigoje“, – nevartok.lt sakė svečius žvejus priimantis Vincas. Anot Vinco, azartiškiausi žvejai ant Kuršių marių praleidžia po savaitę ir ilgiau.

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: , , , ,

Komentarai (1)

  1. Cesarius ( Vilnietis ):

    niam niam kepta .

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>