Kosmetika – vartoti ar bijoti? Ką rinkosi treneris R.Kurtinaitis?

Parduotuvėse gausus kosmetikos pasirinkimas

Deguoninė kosmetika

Paskutiniais metais vis didesnio populiarumo sulaukia vadinamoji deguoninė kosmetika. Visi jos gamintojai tvirtina tai, kad ji sulėtina odos senėjimo procesą. Tačiau ar tai tiesa? Abejonės dėl deguoninės  kosmetikos kyla tuomet, kai girdima antioksidantų reklama – atjaunėjimo efektas.

Mokslininkų nuomone, deguonis kenksminga medžiaga sukelianti odos senėjimą. Pabrėždami negatyvų deguonies vaidmenį, biochemikai senėjimo procesą vadina lėta oksidacija: greita oksidacija – degimas, o esant papildomai oksidacijai, kurį iššaukia laisvi radikalai, organizme pastoviai „dega“ milijardai mažų „lauželių“, kurie ir greitina audinių senėjimą.

Antioksidantai padeda užgesinti tuos „gaisrus“. Kada odą veikia vandenilio peroksidas, jis skyla į vandenilį ir deguonį, kuris ir yra laisvasis radikalas naikinantis mikroorganizmus, sukurdamas nuriebinimo efektą. Kiekvieną dieną odą veikiant deguonimi jis sunaikins ne tik kenksmingąsias bakterijas, bet ir naudingą mikroflorą, tuo silpnindami organizmo apsaugą nuo infekcijų ir bakterijų, panašiai kaip ir antibakterinis muilas. Be to, pastovus deguonies poveikis odai tik greitina jos senėjimą. Deguoninė kosmetika dar nepatikrinta kosmetika ir jos kūrėjai dar negali nieko pasakyti apie jos teigiamą efektą.

Placentinė kosmetika

Ši kosmetika siūlo naudoti gyvulių ar žmonių placentą. Naudoti žmogaus placentą laikoma neetiška, todėl kosmetologijoje naudojama avių placenta. Avies placentoje yra medžiaga, sugebanti stimuliuoti naujų dalelių dalinimąsi. Už šį atradimą mokslininkas buvo apdovanotas Nobelio premija.

1943 metais japonų mokslininkas Chan Dao išskyrė placentos ekstraktą. 1980 metais profesorius Karoling (Šveicarija) atliko pirmą eksperimentą su žmogumi, kuriam į veną buvo suleistas placentos ekstraktas. Tai ryškiai aktyvizavo paciento odos ląstelių regeneraciją.

Placenta buvo domimasi labai seniai.Pirmus mokslinius kūrinius šia tema parašė Avicena ir Hipokritas. Aktyviai placenta stengėsi pasinaudoti senovės gražuolės Kleopatra ir Marija Antuanetė. Šiuo metu medžiagą placentinei kosmetikai imama po gimdymo iš keturių žinduoliu: žmogaus, kiaulės, avies ir rečiau karvės.

2010-ųjų gegužę jubiliejų atšventęs krepšinio treneris Rimas Kurtinaitis nesijaučia prasčiau nei tuomet, kai buvo kokių 35-erių. Nepasenti jam padeda jau du dešimtmečius į organizmą nuolat leidžiamas iš placentos gaminamas preparatas. Apie tai rašė „Lietuvos rytas“. Placenta kosmetologijoje naudojama odos atjaunimui. Manoma, kad medžiaga skatina naujų ląstelių susidarymą.

Kosmetinės procedūros

Atliekant kosmetines procedūras – tokias, kaip pedikiūras, manikiūras, veido odos valymas ar kaukės yra galimybė užkrėsti organizmą infekcijomis. Kosmetinės procedūras galima laikyti saugiomis, jei jas atlieka patyręs kosmetologas. Procedūros sėkmė priklauso ne tik nuo gydytojo ar kosmetologo profesionalumo ir sąžiningumo, bet ir nuo preparatų, kuriuos jis naudoja procedūroms.

Naudojamų preparatų sudėtyje gali būti visko – bakterijų, sukeliančių grybelį, virusų, mikrobakterijų sukeliančių tuberkuliozę ir pan. Labai pavojingos tatuiruotinės procedūros. Jų procedūrų šalutiniu efektų dažnai būna lengvos alergijų formos ar net rimtos infekcijos.

Nevartok.lt įspėja – būkite dėmesingi ne tik rinkdamiesi kosmetikos priemones, bet ir specialistus atliekančius kosmetines procedūras. Jeigu jūs nukentėjote nuo blogos kosmetikos ar kosmetologijos specialistų – praneškite mums savo istorijas.

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: , , ,

Komentarai (1)

  1. parabenas:

    neparinkit zmoniu – parabenai zudo, reklama – valdo, o visos bobos tepa kas papuola

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>