Kiek valgyti morkų, siekiant gražaus įdegio?

„Ką valgyti ir kuo teptis, norint gražaus įdegio? Atostogaudama Egipte turėjau siaubingą saulės alergiją. Tuomet visi dalino patarimus, ką valgyti, kuo teptis. Per kitas atostogas patarimai nepadėjo, vėl prasidėjo alergija, o medikai aiškino, kad įdegiui reikia pasiruošti.

Tai ar valgyti morkas (kaip pataria daugelis), ar vartoti papildus? Juk norisi to gražaus vasariško įdegio“, – nevartok.lt rašė Aurėja.

Pasak odos ligų gydytojo Vidmanto Zaglecko, natūralus įdegis ne tik puošia, bet ir kelia problemų. Jeigu žmogus linkęs turėti apgamų, saulės dėmių, šlakų, kitokių dėmių, saulės reikia vengti apskritai, arba bent nesideginti  aktyviausiomis saulės valandomis, tai yra apie vidurdienį. O morka niekada nepakenks, jeigu tik žmogus neserga cukriniu diabetu.

Papildus platinantis  Saulius Kalinauskas sako, kad karotinoidai svarbūs žmonių sveikatai. Plačiausiai žinomas karotinoidas – beta karotinas, vitamino A šaltinis. Karotinoidai, kaip antioksidantai, svarbūs užkertant kelią vėžiniams susirgimams, širdies bei akių ligoms. O morkas valgyti sveika.

Tačiau yra nuomonių ir tyrimų, kurių rezultatai parodė, kad papildai gali padidinti vėžio riziką. Buvo tiriama plaučių vėžio atsiradimo tikimybė daug rūkantiems žmonėms arba tiems, kurie yra susidūrę su asbestu. Abu tyrimai parodė, kad beta-karotino vartojimas šių tyrimų dalyviams didino tikimybę sirgti plaučių vėžiu. Neįtikėtina, bet faktas…

Saulės kremų ekspertas Robertas sako, kad jis visada rekomenduoja beta karotiną ir apsauginius kokybiškus saulės kremus.

„Problema kyla tuomet, kai žmogus nieko nedaro. Išberia, nudega, pergyvena dėl naujai atsiradusių dėmių. Reikia domėtis, kaip apsisaugoti nuo klastingų saulės spindulių, kad jie virstų draugiškais. Viskas slypi žmogaus galvoje: padės ir morkos, ir beta karotino kapsulės, ir saulės kremai. Baisiausia ir juokingiausia yra, kai matau poilsiautojus raudonus lyg vėžius, kurie verkia ir aiškina, kad nesinaudoja jokiomis apsaugos priemonėmis“, – nevartok.lt sakė Robertas.

Skanių morkų ir gražaus įdegio!

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: , , , ,

Komentarai (4)

  1. negali degintis,tai ir būni nenudegus.Koks čia gali būti „norisi vasariško įdegio“?Absurdiškiausia,iš to,ką teko iki šiol skaityti

  2. Karina:

    As irgi turiu alergija ir niekas nieko negali paaiskinti, nesupratau Mildos kas cua blogai. Neturi bedu tai dziaukis

  3. gogo:

    Na milda ir kaimiete siaubas.gal mandra fifa :)?

  4. PoP:

    pajūry labai daug tokių, nevalgančių morkų 🙂 🙂

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>