Keliaujantiems verta žinoti kur brangiausiai „kainuoja“ sloga

Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ kelionės draudimo žalų statistika atspindi, kad brangiausiai sloga kainuoja Egipte ir Turkijoje, o pigiausiai – Taivane. Keliautojams rekomenduojama kreiptis į patikimas medicinos įstaigas, kadangi pasitaiko atvejų, kuomet siekiant išrašyti didesnes sąskaitas, turistams skiriama nereikalingų, kartais net kitoms ligoms gydyti skirtų vaistų, tyrimų bei paslaugų.

Pasak draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ Civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktoriaus Audriaus Pilčico, keliautojai atostogoms dažniausiai pasirenka Egiptą, Italiją, Austriją, Slovakiją, Čekiją ir Kanarų salas – Gran Kanariją bei Tenerifę. „Atostogauti išvykstantys keliautojai dažniausiai suserga gastroenteritu ar tokiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis kaip ūmia sloga, pūlininga angina ar bronchitu. Taip pat neretai pasitaiko apsinuodijimo, alergijos nuo saulės, vabzdžių įkandimų ar medūzų nudilginimų, traumų atvejų“, – teigia A. Pilčicas.

Pasak draudimo eksperto, sloga sudaro apie 10 proc. visų ligų atvejų. „Išsigydyti slogą Taivane kainuoja apie 30 litų, tuo tarpu Egipte ar Turkijoje – sąskaita prasideda nuo 350 litų“, – teigia A. Pilčicas. Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ atstovas atkreipia dėmesį, kad būtent rinitas – ūmi sloga – Turkijoje ir Egipte yra populiariausi susirgimai, jis sudaro ketvirtadalį visų patiriamų žalų šiose šalyse. Pagrindinės šios ligos priežastys – druskingas vanduo, patalpose veikiantys kondicionieriai bei temperatūrinio rėžimo pasikeitimas.

Draudimo bendrovė „ERGO Lietuva“ 2011 m. registravo 557 keliautojų žalas ir joms padengti išmokėjo 915 tūkst. litų. Vidutiniškai patiriama žala siekia 1,6 tūkst. litų.

Šniurpščiojantiems – kepenų tyrimai

A. Pilčicas teigia, kad prireikus medicininės pagalbos, rekomendacijas, kur būtų galima rasti arčiausiai esančią patikimą medicinos įstaigą, pateikia draudimo bendrovės asistavimo paslaugas teikiantys partneriai. „Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ asistavimo paslaugų partnerei klientai gali skambinti vienu telefono numeriu iš bet kurios pasaulio šalies. Partnerių atstovai ne tik suranda ir nukreipia į medicininę įstaigą, kurioje suteikiama kvalifikuota ir tinkama medicininė pagalba, jie taip pat padeda ir susikalbėti su gydytojais, suteikia visą reikalingą informaciją, kad pagalba būtų suteikta kaip įmanoma greičiau, o klientas žinotų viską apie diagnozę ir taikomą gydymą“, – teigia A. Pilčicas.

Kai kurios medicinos įstaigos kartais susigundo padidinti sąskaitas, skiriant tokių vaistų ir tyrimų, kurie ne visada yra reikalingi ir skirti susirgusio keliautojo ligai gydyti. „Kartais pacientams skiriamas nepagrįstai didelis kiekis vaistų bei tyrimų. Pavyzdžiui, keliautojui susirgus sloga, buvo skirtas kraujo tyrimas, tirtos kepenys. Pasitaiko atvejų, kuomet nesunkiai susirgus tiriama viso organizmo būklė, į sąskaitą įtraukiamos kelios gydytojo konsultacijos, daug slaugymo paslaugų“, – teigia A. Pilčicas. Dažniausiai nesąžiningų gydymo atvejų pasitaiko Egipte ir Turkijoje.

Pasak A. Pilčico, draudimo bendrovės asistavimo partneriai padeda keliautojams išvengti tokių įstaigų, jie nukreipia į tas, kuriose suteikiama kvalifikuota ir reikiama pagalba. Tai itin svarbu, kadangi niekas negali žinoti, ar nepatikimose įstaigose skirti nereikalingi vaistai ar tyrimai nesukels sveikatai pašalinio efekto.

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>