Indų plovimo priemones reikia naudoti atsargiai

Gausus indų ploviklių pasirinkimas prekybos centruose

Dauguma indus plaunančių priemonių savo sudėtyje turi detergentų grupės  antiseptikų. Tokiai medžiagai patekus į žarnyną ji sukels virškinimo sutrikimą, meteorizmą ir disbakteriozę. Detergentai į žmogaus organizmą gali patekti su vandeniu valgant ar geriant iš  blogai perskalautų  plovimo priemonėmis plautų indų. Tai labai pavojinga sveikatai.

Skrandyje yra druskos rūgštis. Ji atlieka svarbią funkciją – suskaldo maisto baltymus. Tai koncentruota druskos rūgštis. Kodėl skrandis neištirpsta dėl jos poveikio? Todėl,  kad jis padengtas gleivine plėvele, kurią pastoviai gamina skrandžio sienelių ląstelės. Kai šis mechanizmas  sutrinka skrandyje atsiranda žaizdos.Taigi, jei į skrandį pateks detergentai iš gerai neperskalautų indų, tai apsauginė skrandžio plėvelė bus tirpinama ir taps plonesne. Nedaug, bet to gali pakakti. Ypač, jei organizmas nusilpęs (imuniteto susilpnėjimas, stresas,vitaminų trūkumas ir pan.). Skrandžio opa – neišvengiama.

Tad nepatingėkite ir visada kruopščiai perskalaukite visus indus.

Jono Jukonio ir nevartok.lt informacija

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: ,

Komentarai (6)

 1. alio:

  O kuo dar galima plauti indus? kokios alternatyvos?

 2. atsakymas:

  soda

 3. arunas:

  o kuom plovė tavo tėvai,seneliai ?nenaudojo jokiu super/duper priemoniu,ir pažiurėk,užaugom.neišmirėm nuo nešvarumu ar bakteriju,skirtingai nei dabar miršta nuo „švaros“ ir valymo priemoniu

 4. Alfas:

  Yra labai geras ekologiškas indų (arba universalus) ploviklis Sonett, pagamintas iš cukraus surfaktantų ir kokoso aliejaus.
  120 ml buteliukas – 3 Lt „Holos“ parduotuvėje Užupyje, „Biosaloje“ beveik 4 Lt. Man užtenka ~ 2 mėn. O „Fairy“ ir kitą brūdą galit naudot, jei norit lėtai nusinuodyti save ir savo šeimą.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>