Geriausias būdas apsiginti ir paauklėti – apskųsti darbdavį

UAB „Agnirenis“ vadovė nubausta 12 tūkst. litų bauda už nelegaliai įdarbintas tris darbuotojas. Su skundu dėl keletą mėnesių nemokamo darbo užmokesčio įmonės valdomo naktinio klubo barmenė-padavėja kreipėsi į Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Alytaus skyrių.

Ji nurodė, jog siekis atgauti uždirbtus pinigus baigėsi pakeista naktinio klubo spyna – darbuotojos moterys liko ne tik be atlyginimo, bet ir be darbo.

Darbo inspektoriams atlikus patikrinimą, paaiškėjo, kad įmonei priklausančiame naktiniame bare „Taverna“ nuo 2012 m. gruodžio mėnesio moterys dirbo nelegaliai, už tai darbdavio atstovei buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, o teismas skyrė baudą.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 41(3) straipsnio 1 dalyje numatyta, kad nelegalus darbas užtraukia baudą darbdaviams ar jų įgaliotiems asmenims už kiekvieną nelegaliai dirbantį asmenį nuo trijų tūkstančių iki dešimties tūkstančių litų. Nors įstatymai baudų darbuotojams už nelegalų darbą nenumato, praktika rodo, kad jie taip pat rizikuoja patiria nemažą žalą – pirma, neatgauti uždirbto atlyginimo, jei teismui pritrūks įrodymų, jog darbo santykių iš tikrųjų būta, antra, susirgus ar patyrus traumą darbe, netekti valstybės paramos, t.y. negauti valstybės garantuotos ligos pašalpos ir taip likti be jokio pragyvenimo šaltinio.

Kiekvienas apdraustasis gali pasitikrinti „Sodros“ Elektroninėje gyventojų aptarnavimo sistemoje, ar darbdavys moka už jį socialinio draudimo įmokas ir tuo pačiu, ar skaičiuojamas socialinio draudimo stažas, kurio reikia skiriant ligos, motinystės, nedarbo išmokas ar ateityje skaičiuojant pensiją.

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: , , ,

Komentarai (2)

  1. idw dariaus ir gireno 65a vilnius. nuo kovo 12 pradeda dirbti ne zmoniskom saliguom 1 pamaina nuo 6,30 iki 18,30 , 2 pamaina nuo 18,30 iki 6,30 po 12 val visa savaite + sestadienis ,,lietuvoj ir taip ne daug zmoniu liko , na ir tie kuri ne emigravo ziauriai ekspluatuojami !!!!!!!!!!!!!!!!! lauksim jusu pagalbos !!!!!!!!

  2. Venstead high mokyloja per juos uzsikreciau aki visa akis su pulavo tai paeme del to atleido ir pasinaudo manimprasau pagalbos

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>