Dioksinai – mirtinai pavojingi

Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka, kaip nustatė ekspertai buvo apnuodytas dioksinais.

Štai ką apie dioksinus rašo mokslininkai – ekologai: DIOKSINAI – MIRTINAI PAVOJINGI. Jie labiausiai kancerogeniniai iš visų žinomų mokslui cheminių elementų. Negalima paslėpti ar pagražinti dioksino pražūtingą poveikį žmonėms ir aplinkai. Naujausi tyrinėjimai patvirtino tai, kad dioksinai sukelia vėžį, sugriauna suaugusių reproduktyvines funkcijas, sukelia išsigimimus, sunaikina imuninę sistemą. Dioksinai gali iššaukti minėtus organizmo pažeidimus šimtus tūkstančius kartų mažesnėmis dozėmis nei daugumas kitų pavojingų cheminių elementų.

Balinimas ir skalbimas. Dioksinai priklauso organ chloridų grupei, kuri kaip matyti iš pavadinimo, tai medžiagos gaunamos iš chloro junginių su organikais. Pats chloras pakankamai nuodingas, nors yra daugelio valymo ir skalbimo priemonių sudėtyje. Tačiau jis reaguodamas su gyvos materijos junginiais pagamina žymiai pavojingesnę medžiagą. Jei gyvenate užmiestyje, tuomet panaudotas baliklius su nešvariu vandeniu paprasčiausiai išpilate į nuotekų griovį. Todėl dioksinai randami grunte, vandenyje, o toliau jie patenka į naminių galvijų mėsą ir pieną, na o iš ten – į mūsų organizmą. Atkreipkite dėmesį į tai, kad šiuo atveju nėra ko kaltinti. Mes patys naudojamės buitine chemija, patys ją išliejame į žemę ir patys nuodijamės.

Balintas popierius. Chloras ir jo junginiai su organinėmis medžiagomis – dioksinai. Stenkitės balinto popieriaus gaminių, jokiu būdu nevyniokite į jį maisto produktų.  Todėl amerikiečių mokslininkai rekomenduoja nenaudoti balinto popieriaus kavos filtrų. Jungiantis kavai su chloru jus gausite nuodingą kavą.

Buitinių atliekų deginimas. Tokiu būdu dioksinai patenka į orą – jie išsiskiria degant plastikams. Statant atliekų deginimo gamyklas specialistai remiasi normatyvais, kuriuose nurodoma, kad nedidelės dioksino dozės nepavojingos žmogui. Tai melas. Tokiose zonose žmogus iš karto nesirgs, tačiau dioksinas kaupiasi organizme ir jo praktiškai negalima pašalinti. Anksčiau ar vėliau jo veikiamas žmogaus organizmas nusilps. Greenpeace specialistai tvirtina kad atliekų deginimo gamyklų apsauginės zonos turi būti iki 24 kilometrų. Kaip atrodo žmogus apsinuodijęs dioksinais puikiai galime žinoti Ukrainos prezidentą Juščenka, kuris kaip nustatė ekspertai buvo apnuodytas dioksinais.

Dioksinai chemiškai stabilūs – jie nesuyra, kaupiasi žmogaus organizme. Apie jų žala rimtai pradėta kalbėti tuomet, kai jis buvo rastas kūdikius maitinančių motinų piene. Pagrindinis patekimo į organizmą kelias – chloruotas vanduo. Dioksinai turi toksinų kurie pažeidžia odą, kepenis, šlapimo – lytinę sistemą, kvėpavimo takus ir žarnyną. Organizmo apsinuodijimas gali pasireikšti tik praėjus keletui metų nuo kontakto su dioksinais.

Pagrindinis intoksikacijos požymis būna mieguistumas ir depresija. Net menkos dioksino dozės gali slopinti žmogaus imuninę sistemą ir organizmo prisitaikymą prie pakitusios išorinės aplinkos. Sumažėja protinis ir fizinis darbingumas.

Norėdami apsaugoti organizmą nuo dioksinų, privalote laikytis šių rekomendacijų:  naudoti filtrus vandentiekio vandeniui arba pirkti specialiai išvalytą vandenį. Naudoti produktų įpakavimui ne popierių, bet specialią maistinę plėvelę. Stengtis įsigyti maisto  produktus, užaugintus toliau nuo pramoninių rajonų.

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>