Buitinė technika – patogumui, bet ne sveikatai

Buitinė technika: šaldytuvai, kavos virimo aparatai, virtuviniai kombainai, mikrobanginės krosnelės, fenai, siurbliai, kompiuteriai, skalbimo mašinos, televizoriai ir audio – video aparatūra vienu ar kitu laipsniu skleidžia elektromagnetinę spinduliuotę.

1993 m. Ženevoje paskelbtose pasaulinės sveikatos apsaugos organizacijos mokslininkų darbuose („Electromagnetic fields“ WHO. Geneva 1993) sakoma, kad žmogaus kūnas spinduliuoja iki 300 Hz elektromagnetinį spinduliavimą. Iš to seka išvada, kad mes reaguojame į visų elektros linijų bei instaliacijų, namų ir biuro elektroninę įrangą, mobiliųjų telefonų, mikrobanginių krosnelių ir net palydovinių, radijo bei televizijos sistemų elektromagnetinius spinduliavimus. Prieš daug metų XX a. pradžioje kol mūsų nesupo milžiniški radiobangų laukai amerikiečių fizikas Albertas Abramsas sukonstravo prietaisą – osciloklastą, matuojantį žmogaus skrandžio raumenų reakciją į elektromagnetinius impulsus. Mokslininkas nustatė, kad skrandžio raumenys reaguodavo į silpniausius elektromagnetinius impulsus, sukeltus silpniausių elektros šaltinių.Daugumas buitinių elektros įrengimų generuoja elektromagnetinius laukus net ir tada kada jie išjungti, nes elektronai juose pastoviai juda Norint to išvengti reikia įprasti išjungti prietaisų šakutes iš elektros rozečių. Ypač tai svarbu miegamuosiuose. Bet kokie elektriniai įrengimai naudojami patalpų šildymui ar vėdinimui išskiria galingus elektromagnetinius laukus, todėl nepatartina miegoti arti oro kondicionavimo ar šildymo prietaisų. Elektriniai šildymo pledai ir pagalvės labai patogūs prietaisai tačiau venkite jų.

Vienas kenksmingiausių elektros prietaisų mūsų buityje yra pasenusio tipo, radiaciją ir žalingus elektromagnetinius spinduliavimus skleidžiantys televizoriai. Stenkitės kuo mažiau leisti laiko prie jo ir būkite galimai toliau nuo jų kineskopų. Neleiskite vaikams badyti nosimis į televizorių. Televizoriai spinduliuoja galingą elektromagnetinį lauką žalingą žmogaus sveikatai, kuris išlieka keletą dienų net išjungus televizoriaus šakutę iš elektros rozetės. Jei negalite gyventi be televizoriaus žiūrėkite ji nedaugiau kaip 2-3 valandas per parą. Niekada nejunkite jo dėl fono kada leidžiate vakarą su draugais ar švenčių metu.

Vienas baisiausių žmogaus sveikatai elektromagnetinių prietaisų – mikrobanginė krosnelė. Pažangiose pasaulio šalyse nuo jų senai atsisakoma ir tenaudojamos elektroindukcinės krosnys. Maistas ruošiamas mikrobanginėje krosnelėje yra energetiškai suplėšomas, yra suardomi azotiniai proteino junginiai, suardoma visa maisto ląstelių struktūra. Tai ką mes valgome, paruošę mikrobanginėje krosnelėje, energetiniu požiūriu yra šiukšlės sukeliančios žmogaus organizmo sutrikimus. Mokslininkai atliko bandymus kurių metu keturiais skirtingais šiluminės energijos šaltiniais (elektrine plytele, dujine plytele, malkomis ir mikrobangine krosnele) buvo užvirinamas vanduo. Virintais vandenimis buvo laistomi vienodos rūšies ir stiprumo augalai. Geriausiai augo augalai laistomi malkomis užvirintu vandeniu. Panašiai augo augalai laistomi dujomis užvirintu vandeniu. Elektrine plytele užvirintu vandeniu laistomi augalai augo silpniau, ir buvo matomos augimo deformacijos. O mikrobanginėj užvirintu vandeniu laistomi augalai buvo išsigimę, neatpažįstami mutantai ir ilgesnį laiką laistomi žūdavo.

Virtuvės elektromechaniniai prietaisai – mikseriai ir virtuviniai kombainai suteikia produktams grubumo ir aštrumo savybes, todėl jais paruoštą maistą reikia naudoti kaip įmanoma rečiau. Vartodami taip paruoštą maistą žmonės praranda energetinę pusiausvyra ir tampa nervingais ir neramiais.Skustis patariama mechaniniais prietaisais, nenaudojant elektrinių skutimosi priemonių kurių sukeliamos elektromagnetinės bangos veiks jūsų smegenis. Ypač didelį ir galingą elektromagnetinį lauką sukuria fenai, kuriais patartina visiškai nesinaudoti. Be neigiamo elektromagnetinio poveikio jie veikia plaukų fizinę struktūrą. Didžiulį elektromagnetinį lauka sukuria buitiniai siurbliai. Dirbant juo stenkitės kuo toliau būti nuo jo variklio. Elektrinė skutimosi mašinėlė, švedų mokslininkų nuomone, pats pavojingiausias buitinis prietaisas. Jos elektromagnetinio spinduliavimo galingumas viršija minimalų kenksmingumo didį keletą šimtų kartų. Mikserio magnetinio lauko įtampa ant jo korpuso būna 10 kartų didesnė už leistinas normas. Elektrinių grąžtų ir perforatorių elektromagnetinė įtampa viršija normas 25 kartus.

Be buitinių prietaisų neapsieisime, bet naudokime juos, kaip įmanoma rečiau.

Jono Jukonio informacija

Kategorija: Naudinga žinoti | Žymės: ,

Komentarai (6)

 1. audira:

  „energetishkai supleshytas maistas“. Kas cia per skeidalai? Siulau nevartoti tokiu visiskai mokslishkai nepagristu straipsniu.

  Nuo siol bet kokia info ish nevartok.lt vertinsiu kelis kartus atsargiau!

 2. s:

  …sakoma, kad žmogaus kūnas spinduliuoja iki 300 Hz elektromagnetinį spinduliavimą. Iš to seka išvada, kad mes reaguojame į visų elektros linijų bei instaliacijų, namų ir biuro elektroninę įrangą, mobiliųjų telefonų, mikrobanginių krosnelių ir net palydovinių, radijo bei televizijos sistemų elektromagnetinius spinduliavimus.
  Iš to neseka.

 3. J.:

  tai ka dabar daryt??atsisakyt visos buitines technikos???skiedalai ir tiek..maziau klausyt reikia tokiu nesamoniu,ka cia zinai nuo ko mirsi..va eini sau ramiai salitgatviu ir koks zioplys tave sutraisko lekdamas,ir ka…tad maziau klausykim tu nesamoniu,gyvenimas tam per trumpas

 4. Vita:

  Niekad neturejau mikrobanges, as niekur nelekiu, neskubu prisiesti, kaip kazin kas.
  Neturiu nei virtuvinio kombaino, net skalbimo masinos. Gyvenu paciame Vilniaus centre, bet man nereikia daugumos prietaisu namie. Kilimu tu erkuciu rinkeju man nereikia, tad ir dulkiu siurblio man nereik.
  O, mano vyras pas save bute brangiausiom technikom apsikroves ir skolose, kaip idiotas sedi, uz tai negyvenu su juo, nes taupyt nemoka.
  Tiesa pas mane televizorius ant fono gal 15m.kasdien nuo 17h iki gal 1nakties visad eina ir nieko blogo. Beje, skaniausias maistas tik ruostas ant dujines vyrykles, o ant elektrines tikrai kazkoks netoks.

 5. yra klaida straipsnyje:

  Pats pavojingiausias prietaisas buityje tikrai ne mikrobangų krosnelė, kuri aukšto dažnio mikrobangę spinduliuotę skleidžia tik įjungta, kai gaminamas maistas.
  Patys pavojingiausi nuolat šią mikrobangę spinduliuotę spinduliuojantys įrenginiai yra

  http://antenos.blogas.lt/jungtinio-demokratinio-judejimo-sveikatos-komitetas-ispeja-ziureti-video-126.html

 6. Lukrecija:

  Labai įdomus straipsnis. Tikrai daug naudingos informacijos apie buitinės technikos grėsmes. Bet manau, kad kol mūsų buitinė technika yra nauja, tai nekelia tokios didelės grėsmės kaip pasenus 🙂

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>